plasma-mobile - en to he translation catalogue (456 entries)

en: Unable to change NTP settings
he: לא ניתן לשנות את הגדרות ה־NTP

en: Unable to set current time
he: לא ניתן להגדיר את אזור הזמן המקומי

en: Unable to set timezone
he: לא ניתן להגדיר אזור זמן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Abidjan
he: אביג׳אן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Accra
he: אקרה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Adak
he: אדאק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Addis Ababa
he: אדיס אבבה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Adelaide
he: אדלייד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aden
he: עדן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Algiers
he: אלג׳יר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Almaty
he: אלמטי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Amman
he: עמאן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Amsterdam
he: אמסטרדם

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anadyr
he: אנאדיר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anchorage
he: אנקורג׳

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Andorra
he: אנדורה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anguilla
he: אנגווילה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Antananarivo
he: אנטננריבו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Antigua
he: אנטיגואה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Apia
he: אפיה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aqtau
he: אקטאו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aqtobe
he: אקטובה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Araguaina
he: אראגואינה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aruba
he: ארובה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ashgabat
he: אשגבאט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Asmara
he: אסמרה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Astrakhan
he: אסטרחן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Asuncion
he: אסונסיון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Athens
he: אתונה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Atikokan
he: אטיטוקן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Atyrau
he: אטיראו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Auckland
he: אוקלנד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Azores
he: האיים האזוריים

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baghdad
he: בגדאד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia Banderas
he: מפרץ בנדרס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia
he: באהיה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahrain
he: בחריין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baku
he: באקו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bamako
he: במקו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bangkok
he: בנגקוק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bangui
he: בנגי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Banjul
he: בנג׳ול

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Barbados
he: ברבדוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Barnaul
he: ברנאול

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Beirut
he: ביירות

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belem
he: בלם

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belgrade
he: בלגרד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belize
he: בליז

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Berlin
he: ברלין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bermuda
he: ברמודה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Beulah
he: ביולה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bishkek
he: בישקק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bissau
he: ביסאו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Blanc-Sablon
he: בלאן-סבלון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Blantyre
he: בלנטייר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Boa Vista
he: בואה ויסטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bogota
he: בוגוטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Boise
he: בויסי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bougainville
he: בוגנוויל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bratislava
he: ברטיסלאבה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brazzaville
he: ברזוויל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brisbane
he: בריסביין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Broken Hill
he: ברוקן היל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brunei
he: ברוניי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brussels
he: בריסל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bucharest
he: בוקרשט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Budapest
he: בודפשט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Buenos Aires
he: בואנוס איירס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bujumbura
he: בוג׳ומבורה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Busingen
he: ביזינגן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cairo
he: קהיר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cambridge Bay
he: קיימברידג׳ ביי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Campo Grande
he: קמפו גראנדה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Canary
he: הקנריים

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cancun
he: קנקון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cape Verde
he: כף ורדה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Caracas
he: קראקס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Casablanca
he: קזבלנקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Casey
he: קייסי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Catamarca
he: קטאמארקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cayenne
he: קאיין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cayman
he: קיימן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Center
he: מרכז

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ceuta
he: סאוטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chagos
he: צ׳גוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chatham
he: צ׳טהאם

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chicago
he: שיקגו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chihuahua
he: צ׳יוואווה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chisinau
he: קישינב

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chita
he: צ׳יטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Choibalsan
he: צ׳ויבלסאן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chongqing
he: צ׳ונגצ׳ינג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Christmas
he: חג המולד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chuuk
he: צ׳ואוק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cocos
he: קוקוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Colombo
he: קולומבו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Comoro
he: קומורו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Conakry
he: קונאקרי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Copenhagen
he: קופנהגן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cordoba
he: קורדובה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Costa Rica
he: קוסטה ריקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Creston
he: קרסטון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cuiaba
he: קויאבה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Curacao
he: קוראסאו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Currie
he: קורי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dakar
he: דקר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Damascus
he: דמשק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Danmarkshavn
he: דנמרקשבן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dar es Salaam
he: דאר א־סלאם

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Darwin
he: דרווין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Davis
he: דיוויס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dawson Creek
he: דוסון קריק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dawson
he: דוסון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Denver
he: דנוור

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Detroit
he: דטרויט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dhaka
he: דאקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dili
he: דילי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Djibouti
he: ג'יבוטי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dominica
he: דומיניקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Douala
he: דואלה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dubai
he: דובאי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dublin
he: דאבלין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dumont d’Urville
he: ים ד׳אורוויל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dushanbe
he: דושנבה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Easter
he: פסחא

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Edmonton
he: אדמונטון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Efate
he: אפאטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Eirunepe
he: אירונפה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: El Aaiun
he: לעיון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: El Salvador
he: אל סלבדור

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Enderbury
he: אנדרבורי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Eucla
he: יוקלה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fakaofo
he: פקאופו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Famagusta
he: פמגוסטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Faroe
he: פארו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fiji
he: פיג'י

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fort Nelson
he: פורט נלסון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fortaleza
he: פורטלזה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Freetown
he: פריטאון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Funafuti
he: פנאפוטי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gaborone
he: גאבורון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Galapagos
he: גלאפגוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gambier
he: גמבייר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gaza
he: עזה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gibraltar
he: גיברלטר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Glace Bay
he: גלייס ביי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Godthab
he: נוק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Goose Bay
he: גוס ביי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Grand Turk
he: גרנד טרק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Grenada
he: גרנדה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guadalcanal
he: גוודלקנל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guadeloupe
he: גוואדלופ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guam
he: גואם

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guatemala
he: גואטמלה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guayaquil
he: גואיאקיל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guernsey
he: גרנזי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guyana
he: גיאנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Halifax
he: הליפקס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Harare
he: הארארה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Harbin
he: חרבין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Havana
he: הוואנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hebron
he: חברון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Helsinki
he: הלסינקי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hermosillo
he: ארמוסיו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ho Chi Minh
he: הו צ׳י מין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hobart
he: הובארט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hong Kong
he: הונג קונג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Honolulu
he: הונולולו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hovd
he: חובד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Indianapolis
he: אינדיאנפוליס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Inuvik
he: אינוויק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Iqaluit
he: איקאלואיט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Irkutsk
he: אירקוטסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Isle of Man
he: האי מאן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Istanbul
he: איסטנבול

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jakarta
he: ג'קרטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jamaica
he: ג׳מייקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jayapura
he: ג׳איאפורה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jersey
he: ג׳רזי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jerusalem
he: ירושלים

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Johannesburg
he: יוהנסבורג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Johnston
he: ג׳ונסטון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Juba
he: ג׳ובה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jujuy
he: חוחוי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Juneau
he: ג׳ונו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kabul
he: קאבול

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kaliningrad
he: קלינינגרד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kamchatka
he: קמצ׳טקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kampala
he: קמפלה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Karachi
he: קראצ׳י

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kashgar
he: קאשגאר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kathmandu
he: קטמנדו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kerguelen
he: קרגלן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khandyga
he: חנדיגה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khartoum
he: ח׳רטום

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kyiv
he: קייב

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kigali
he: קיגאלי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kinshasa
he: קינשאסה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kiritimati
he: קיריטימטי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kirov
he: קירוב

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Knox
he: נוקס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kolkata
he: קולקטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kosrae
he: קוסראה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kralendijk
he: קרלנדיק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Krasnoyarsk
he: קרסנויארסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuala Lumpur
he: קואלה לומפור

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuching
he: קוצ׳ינג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuwait
he: כווית

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kwajalein
he: קווג׳לין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: La Paz
he: לה פאס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: La Rioja
he: לה ריוחה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lagos
he: לאגוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Libreville
he: ליברוויל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lima
he: לימה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lindeman
he: לינדמן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lisbon
he: ליסבון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ljubljana
he: לובליאנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lome
he: לומה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: London
he: לונדון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Longyearbyen
he: לונגיירבין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lord Howe
he: לורד האו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Los Angeles
he: לוס אנג׳לס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Louisville
he: לואיוויל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lower Princes
he: לואואר פרינס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Luanda
he: לואנדה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lubumbashi
he: לובומבאשי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lusaka
he: לוסקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Luxembourg
he: לוקסמבורג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Macau
he: מקאו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maceio
he: מסייאו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Macquarie
he: מקווארי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Madeira
he: מדיירה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Madrid
he: מדריד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Magadan
he: מגדן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mahe
he: מאהה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Majuro
he: מג׳ורו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Makassar
he: מקאסאר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Malabo
he: מלאבו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maldives
he: האיים המלדיביים

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Malta
he: מלטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Managua
he: מנגואה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Manaus
he: מנאוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Manila
he: מנילה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maputo
he: מפוטו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Marengo
he: מרנגו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mariehamn
he: מרייהאמן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Marigot
he: מריגו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Marquesas
he: איי מרקיז

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Martinique
he: מרטיניק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maseru
he: מסרו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Matamoros
he: מטמורוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mauritius
he: מאוריציוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mawson
he: מוסון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mayotte
he: מיוט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mazatlan
he: מסטלאן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mbabane
he: מבבנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: McMurdo
he: מקמרדו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Melbourne
he: מלבורן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mendoza
he: מנדוסה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Menominee
he: מנאוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Merida
he: מרידה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Metlakatla
he: מטלקאטלה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mexico City
he: מקסיקו סיטי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Midway
he: מידוויי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Minsk
he: מינסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Miquelon
he: מיקלון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mogadishu
he: מוגדישו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monaco
he: מונקו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moncton
he: מונקטון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monrovia
he: מונרוביה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monterrey
he: מונטריי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Montevideo
he: מונטווידאו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monticello
he: מונטיצ׳לו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Montserrat
he: מונטסראט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moscow
he: מוסקבה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Muscat
he: מסקט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nairobi
he: ניירובי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nassau
he: נסאו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nauru
he: נאורו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ndjamena
he: נג׳מנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: New Salem
he: ניו סיילם

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: New York
he: ניו יורק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Niamey
he: ניאמיי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nicosia
he: ניקוסיה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nipigon
he: ניפיגון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Niue
he: ניואה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nome
he: נומה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Norfolk
he: נורפוק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Noronha
he: נורוניה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nouakchott
he: נואקשוט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Noumea
he: נומאה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Novokuznetsk
he: נובוקוזנצק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Novosibirsk
he: נובוסיבירסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nuuk
he: נוק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ojinaga
he: אוחינאגה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Omsk
he: אומסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Oral
he: אורל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Oslo
he: אוסלו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ouagadougou
he: ואגאדוגו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pago Pago
he: פאגו פאגו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Palau
he: פלאו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Palmer
he: פאלמר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Panama
he: פנמה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pangnirtung
he: פאנגנירטונג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Paramaribo
he: פרמריבו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Paris
he: פריז

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Perth
he: פרת׳

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Petersburg
he: פטרסבורג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Phnom Penh
he: פנום פן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Phoenix
he: פניקס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pitcairn
he: פיטקרן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Podgorica
he: פודגוריצה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pohnpei
he: פופמיי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pontianak
he: פונטיאנק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port-au-Prince
he: פורט־או־פרנס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port Moresby
he: פורט מורסבי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port of Spain
he: פורט אוף ספיין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Porto-Novo
he: פורטו נובו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Porto Velho
he: פורטו וליו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Prague
he: פראג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Puerto Rico
he: פוארטו ריקו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Punta Arenas
he: פונטה ארנס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pyongyang
he: פיונגיאנג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qatar
he: קטר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qostanay
he: קוסטנאי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qyzylorda
he: קיזלורדה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rainy River
he: רייני ריבר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rangoon
he: ראנגון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rankin Inlet
he: רנקין אינלט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rarotonga
he: ררוטונגה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Recife
he: רסיפה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Regina
he: רג׳יינה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Resolute
he: רזולוט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Reunion
he: ראוניון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Reykjavik
he: רייקיאוויק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riga
he: ריגה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rio Branco
he: ריו ברנקו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rio Gallegos
he: ריו גז׳גוס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riyadh
he: ריאד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rome
he: רומא

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rothera
he: רות׳רה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Saipan
he: סאיפאן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sakhalin
he: סחלין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Salta
he: סלטה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Samara
he: סמרה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Samarkand
he: סמרקנד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: San Juan
he: סן חואן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: San Luis
he: סן לואיס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: San Marino
he: סן מרינו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Santa Isabel
he: סנטה איזבל

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Santarem
he: סנטארם

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Santiago
he: סנטיאגו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Santo Domingo
he: סנטו דומינגו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sao Paulo
he: סאו פאולו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sao Tome
he: סאו טומה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sarajevo
he: סרייבו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Saratov
he: סראטוב

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Scoresbysund
he: איטוקורטורמיט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Seoul
he: סיאול

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Shanghai
he: שאנגחאי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Simferopol
he: סימפרופול

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Singapore
he: סינגפור

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sitka
he: סיטקה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Skopje
he: סקופיה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sofia
he: סופיה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: South Georgia
he: ג׳ורג׳יה הדרומית

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Srednekolymsk
he: סרדניקולימסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Barthelemy
he: סן ברתלמי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Helena
he: סנט הלנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Johns
he: סנט ג׳ונס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Kitts
he: סנט קיטס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Lucia
he: סנט לוסיה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Thomas
he: סנט תומאס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Vincent
he: סנט וינסנט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Stanley
he: סטנלי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Stockholm
he: סטוקהולם

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Swift Current
he: סוויפט קארנט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sydney
he: סידני

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Syowa
he: שוואה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tahiti
he: טהיטי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Taipei
he: טאיפיי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tallinn
he: טאלין

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tarawa
he: טאראווה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tashkent
he: טשקנט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tbilisi
he: טביליסי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tegucigalpa
he: טגוסיגלפה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tehran
he: טהראן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tell City
he: טל סיטי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Thimphu
he: טהימפהו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Thule
he: תולה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Thunder Bay
he: ת׳אנדר ביי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tijuana
he: טיחואנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tirane
he: טירנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tokyo
he: טוקיו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tomsk
he: טומסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tongatapu
he: נוקואלופה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Toronto
he: טורונטו

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tortola
he: טורטולה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tripoli
he: טריפולי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Troll
he: טרול

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tucuman
he: טוקומן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tunis
he: תוניס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulaanbaatar
he: אולן בטור

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulyanovsk
he: אוליאנובסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Urumqi
he: אורומצ׳י

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ushuaia
he: אושואיה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ust-Nera
he: אוסט־נרה

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC
he: שעון אוניברסלי מתואם (UTC)

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Uzhhorod
he: אוז׳הורוד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vaduz
he: ואדוץ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vancouver
he: ונקובר

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vatican
he: הוותיקן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vevay
he: ויוי

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vienna
he: וינה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vientiane
he: ויינטיאן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vilnius
he: וילנה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vincennes
he: ונסן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vladivostok
he: ולדיווסטוק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Volgograd
he: וולגוגרד

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vostok
he: ווסטוק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Wake
he: וייק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Wallis
he: ואליס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Warsaw
he: ורשה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Whitehorse
he: וייטהורס

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Winamac
he: ווינמאק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Windhoek
he: וינדהוק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Winnipeg
he: ויניפג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yakutat
he: יקוטאט

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yakutsk
he: יקוטסק

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yangon
he: יאנגון

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yekaterinburg
he: יקטרינבורג

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yellowknife
he: ילונייף

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yerevan
he: ירוואן

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zagreb
he: זאגרב

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zaporizhzhia
he: זפוריז׳יה

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zurich
he: ציריך

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
he: אפריקה

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
he: אמריקה

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
he: אנטארקטיקה

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Asia
he: אסיה

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
he: האוקיינוס האטלנטי

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Australia
he: אוסטרליה

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
he: אירופה

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
he: האוקיינוס ההודי

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
he: האוקיינוס השקט

en: Display
he: תצוגה

en: 24-Hour Format
he: תבנית 24 שעות

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
he: האם להשתמש בתבנית 24 שעות לשעונים.

en: Timezone
he: אזור זמן

en: Time and Date
he: שעה ותאריך

en: Automatic Time Synchronization
he: סנכרון זמן אוטומטי

en: Whether to set the time automatically.
he: האם להגדיר את השעון אוטומטית.

en: System Time
he: שעון המערכת

en: System Date
he: תאריך המערכת

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
he: בחירת אזור זמן

en: Pick System Time
he: בחירת שעת המערכת
