plasma-mobile - en to he translation catalogue (51 entries)

en: Folder
he: תיקייה

[ctx: @info:placeholder]
en: Search applications…
he: חיפוש יישומים…

en: General
he: כללי

en: This widget was not found.
he: הווידג׳ט לא נמצא.

en: Configure…
he: הגדרה…

en: Options
he: אפשרויות

en: Widget Options
he: אפשרויות וידג׳ט

en: Remove widget
he: הסרת וידג׳ט

en: Configure widget
he: הגדרת וידג׳ט

en: Remove
he: הסרה

en: Release to configure, drag to move
he: שחרור להגדרה, גרירה להזזה

en: Confirm Folder Deletion
he: אישור מחיקת תיקייה

en: Are you sure you want to delete this folder?
he: למחוק את התיקייה הזאת?

en: Widgets
he: וידג׳טים

[ctx: @action:button The word 'new' refers to widgets]
en: Get New Widgets…
he: הורדת וידג׳טים חדשים…

[ctx: @action:button]
en: Get New Widgets…
he: הורדת וידג׳טים חדשים…

en: Icons
he: סמלים

en: Application
he: יישום

en: Number of rows
he: מספר השורות

en: Number of columns
he: מספר העמודות

en: Size of icons on homescreen
he: גודל הסמלים במסך הבית

en: The rows and columns will swap depending on the screen rotation.
he: השורות והעמודות תתחלפנה בהתאם לכיוון המסך.

en: Homescreen
he: מסך הבית

en: Show labels on homescreen
he: הצגת תוויות במסך הבית

en: Show labels in favorites bar
he: הצגת תוויות בסרגל המועדפים

en: Lock layout
he: נעילת פריסה

en: Page transition effect
he: אפקט החלפת עמוד

en: Slide
he: גלישה

en: Cube
he: קובייה

en: Fade
he: עמעום

en: Stack
he: ערמה

en: Rotation
he: סיבוב

en: Double tap to lock device
he: נקישה כפולה תנעל את המכשיר

en: Favorites Bar
he: סרגל מועדפים

en: Show background
he: הצגת רקע

[ctx: @title:group settings group]
en: Wallpaper
he: תמונת רקע

en: Wallpaper blur effect
he: אפקט טשטוש תמונת רקע

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: None
he: ללא

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: Simple
he: פשוט

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: Full
he: מלא

en: Export layout
he: ייצוא פריסה

en: Import layout
he: ייבוא פריסה

en: Export layout to
he: ייצוא הפריסה אל

en: Import layout from
he: ייבוא פריסה מתוך

en: Export Status
he: מצב ייצוא

en: Failed to export to %1
he: הייצוא אל %1 נכשל

en: Homescreen layout exported successfully to %1
he: פריסת מסך הבית יוצאה בהצלחה אל %1

en: Confirm Import
he: אישור ייבוא

en: This will overwrite your existing homescreen layout!
he: פעולה זו תדרוס את פריסת מסך הבית הנוכחית שלך!

en: Wallpapers
he: תמונת רקע

en: Settings
he: הגדרות
