plasma-mobile - en to he translation catalogue (16 entries)

en: System Information
he: פרטי מערכת

[ctx: @action:button]
en: Copy
he: העתקה

en: Operating System
he: מערכת הפעלה

en: Webpage
he: אתר אינטרנט

[ctx: @title:group]
en: Software
he: תוכנה

en: KDE Plasma Version
he: גרסת KDE פלזמה

en: KDE Frameworks Version
he: גרסת KDE Frameworks

en: Qt Version
he: גרסת Qt

en: Kernel Version
he: גרסת ליבה (kernel)

en: OS Type
he: סוג מערכת הפעלה

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
he: %1 סיביות

[ctx: @title:group]
en: Hardware
he: חומרה

en: Processor | Processors
he[0]: מעבד
he[1]: מעבדים
he[2]: מעבדים
he[3]: מעבדים

en: Memory
he: זיכרון

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
he: %1 של זיכרון RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
he: לא ידוע
