plasma-mobile - en to he translation catalogue (60 entries)

en: Open with %1
he: פתיחה עם %1

en: Open with…
he: פתיחה עם…

en: Open Containing Folder
he: פתיחת התיקייה המכילה

en: &Copy
he: ה&עתקה

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
he: העתקת מקום

en: Properties
he: מאפיינים

en: Clear All Notifications
he: פינוי כל ההתראות

en: On
he: כבוי

en: Off
he: פעיל

en: SIM Locked
he: ה־SIM נעול

en: Output Devices
he: התקני פלט

en: Input Devices
he: התקני קלט

en: Playback Streams
he: תזרימי נגינה

en: Recording Streams
he: תזרימי הקלטה

en: Device name not found
he: שם המכשיר לא נמצא

en: Show additional options for %1
he: להציג אפשרויות נוספות עבור %1

en: Notification Sounds
he: צלילי התראות

en: Stream name not found
he: שם התזרים לא נמצא

en: Unmute
he: ביטול השתקה

en: Mute
he: השתקה

en: configure audio streams
he: הגדרת תזרימי שמע

en: Open audio settings
he: פתיחת הגדרות שמע

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
he: חיפוש…

en: No media playing
he: לא מתנגנת מדיה

en: Previous track
he: הרצועה הקודמת

en: Play or Pause media
he: לנגן או להשהות מדיה

en: Next track
he: הרצועה הבאה

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
he: העתקת כתובת קישור

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
he: העתקה

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
he: בחירה בהכול

[ctx: Reply to message]
en: Reply
he: להגיב

[ctx: How many bytes have been copied]
en: %2 of %1
he: %2 מתוך %1

[ctx: How many files have been copied]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
he[0]: %2 מתוך קובץ
he[1]: %2 מתוך שני קבצים
he[2]: %2 מתוך %1 קבצים
he[3]: %2 מתוך %1 קבצים

[ctx: How many dirs have been copied]
en: %2 of %1 folder | %2 of %1 folders
he[0]: %2 מתוך תיקייה
he[1]: %2 מתוך שתי תיקיות
he[2]: %2 מתוך %1 תיקיות
he[3]: %2 מתוך %1 תיקיות

[ctx: How many items (that includes files and dirs) have been copied]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
he[0]: %2 מתוך פריט
he[1]: %2 מתוך שני פריטים
he[2]: %2 מתוך %1 פריטים
he[3]: %2 מתוך %1 פריטים

en: %1 file | %1 files
he[0]: קובץ
he[1]: שני קבצים
he[2]: %1 קבצים
he[3]: %1 קבצים

en: %1 folder | %1 folders
he[0]: תיקייה
he[1]: שתי תיקיות
he[2]: %1 תיקיות
he[3]: %1 תיקיות

en: %1 item | %1 items
he[0]: פריט
he[1]: שני פריטים
he[2]: %1 פריטים
he[3]: %1 פריטים

[ctx: Bytes per second]
en: %1/s
he: %1 לשנייה

[ctx: Hides/expands item details]
en: Details
he: פרטים

[ctx: Pause running job]
en: Pause
he: השהיה

[ctx: Cancel running job]
en: Cancel
he: ביטול

en: More Options…
he: אפשרויות נוספות…

en: Open
he: פתיחה

[ctx: Text field placeholder]
en: Type a reply…
he: נא להקליד תגובה…

[ctx: @action:button]
en: Send
he: שליחה

[ctx: Job name, e.g. Copying is paused]
en: %1 (Paused)
he: %1 (מושהית)

[ctx: Job name, e.g. Copying has failed]
en: %1 (Failed)
he: %1 (נכשלה)

en: Job Failed
he: המשימה נכשלה

[ctx: Job name, e.g. Copying has finished]
en: %1 (Finished)
he: %1 (הסתיימה)

en: Job Finished
he: המשימה הסתיימה

en: now
he: עכשיו

[ctx: Notification was added minutes ago, keep short]
en: %1m ago
he: לפני %1 דק׳

[ctx: seconds remaining, keep short]
en: %1 s remaining
he: נותרו %1 שנ׳

[ctx: minutes remaining, keep short]
en: %1m remaining
he: נותרו %1 דק׳

[ctx: hours remaining, keep short]
en: %1h remaining
he: נותרו %1 שע׳

en: Notification service not available
he: שירות ההתראות לא זמין

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2'
he: ההתראות מסופקות כרגע על ידי ‚%1 %2’

en: Show Fewer
he: להציג פחות

[ctx: Expand to show n more notifications]
en: Show %1 More
he: להציג עוד %1
