plasma-settings - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: System Information
hu: Rendszerinformációk

[ctx: @action:button]
en: Copy
hu: Másolás

en: Operating System
hu: Operációs rendszer

en: Webpage
hu: Weboldal

[ctx: @title:group]
en: Software
hu: Szoftver

en: KDE Plasma Version
hu: KDE Plasma verzió

en: KDE Frameworks Version
hu: KDE Frameworks verzió

en: Qt Version
hu: Qt verzió

en: Kernel Version
hu: Kernelverzió

en: OS Type
hu: OS típus

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
hu: %1 bit

[ctx: @title:group]
en: Hardware
hu: Hardver

en: Processor | Processors
hu[0]: Processzor
hu[1]: Processzorok

en: Memory
hu: Memória

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
hu: %1 RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
hu: Ismeretlen
