plasma-settings - en to ia translation catalogue (38 entries)

en: 15 min
ia: 10 min

en: Never
ia: Jammais

en: Battery Information
ia: Information de Batteria

en: Usage Graph
ia: Grapho de Uso

en: Is Rechargeable
ia: Es Recarcabile

en: Yes
ia: Si

en: Charge State
ia: Stato de cargamento

en: Not charging
ia: Non cargante

en: Charging
ia: Cargante

en: Discharging
ia: Discargante

en: Fully charged
ia: Completemente cargate

en: Unknown
ia: Incognite

en: Current Charge
ia: Cargamento currente

en: Health
ia: Sanitate

en: Vendor
ia: Venditor

en: Model
ia: Modello

en: Serial Number
ia: Numero serial

en: Technology
ia: Technologia

en: Lithium ion
ia: Ion de Lithium

en: Lithium polymer
ia: Polymero de Lithium

en: Lithium iron phosphate
ia: Phosphato de Ferro de Lithium

en: Lead acid
ia: Acido de Plumbo

en: Nickel cadmium
ia: Nickel Cadmium

en: Unknown technology
ia: Technologia incognite

en: Devices
ia: Dispositivos

en: Internal battery
ia: Batteria interne

en: UPS battery
ia: Batteria UPS

en: Monitor battery
ia: Batteria de Monitor

en: Mouse battery
ia: Batteria de mus

en: Keyboard battery
ia: Batteria de claviero

en: PDA battery
ia: Batteria PDA

en: Phone battery
ia: Batteria de telephono

en: Unknown battery
ia: Batteria incognite

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
ia: %1 %2 (Cargante)

en: Screen
ia: Schermo

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
ia: Obscura schermo post

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
ia: Extingue le schermo post

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
ia: Suspende dispositivo post
