plasma-mobile - en to ia translation catalogue (38 entries)

en: Shell
ia: Shell (Concha)

en: Shell Vibrations
ia: Vibrationes de concha (shell)

en: Animations
ia: Animationes

en: If this is off, animations will be reduced as much as possible.
ia: Si isto es of (dishabilitate) , animationes essera reducite le plus possibile.

en: Status Bar
ia: Barra de stato

en: Date in status bar
ia: Data in barra de stato

en: If on, date will be shown next to the clock in the status bar.
ia: Si on (active), le data essera monstrate proxime al horologio in le barr  de stato.

[ctx: Status bar height]
en: Tiny
ia: Minuscule

[ctx: Status bar height]
en: Small
ia: Parve

[ctx: Status bar height]
en: Large
ia: Grande (Large)

[ctx: Status bar height]
en: Very Large
ia: Multe Grande

en: Status Bar Size
ia: Grandor de Barra de stato

en: Size of the top panel (needs restart).
ia: Grandor del pannello culminje (il necessita restartar).

en: Navigation Panel
ia: Pannello de Navigation

en: Gesture-only Mode
ia: Modo de sol gesture

en: Whether to hide the navigation panel.
ia: Si celar le pannello de navigation

en: Always show keyboard toggle
ia: Monstra sempre le commutar de claviero

en: Whether to always show the keyboard toggle button on the navigation panel.
ia: Si  monstrar sempre le button de commutar claviero sur le pannello de navigation,

en: Action Drawer
ia: Designator de action

[ctx: Pinned action drawer mode]
en: Pinned Mode
ia: Modo attachate

[ctx: Expanded action drawer mode]
en: Expanded Mode
ia: Modo expandite

en: Quick Settings
ia: Preferentias rapide

en: Top Left Drawer Mode
ia: Modo de designator a sinistra in alto

en: Mode when opening from the top left.
ia: Modo quando aperir ex le sinistra in alto.

en: Top Right Drawer Mode
ia: Modo de designator a dextera in alto

en: Mode when opening from the top right.
ia: Modo quando aperir ex le dextera in alto.

[ctx: @action:button]
en: Hide
ia: Cela

[ctx: @action:button]
en: Show
ia: Monstra

en: Customize the order of quick settings in the pull-down panel and hide them.
ia: Personaliza le ordine de preferentias rapide in le pannello de abbassar e cela los.

en: Disabled Quick Settings
ia: Dishabilita Preferentias rapide

en: Re-enable previously disabled quick settings.
ia: Rehabilita preferentias rapide dishabilitate previemente.

en: Whether to have vibrations enabled in the shell.
ia: Si ha vibrationes habilitate in le concha (shell).

en: Vibration Duration
ia: Duration de Vibration

en: How long shell vibrations should be.
ia: Quanto longe deberea essere le vibrationes de concha (shell).

[ctx: Long duration]
en: Long
ia: Longe

[ctx: Medium duration]
en: Medium
ia: Medie

[ctx: Short duration]
en: Short
ia: Breve

en: Keyboard vibrations are controlled separately in the keyboard settings module.
ia: Vibrationes de claviero es controlate separatemente inle modulo de preferentias de claviero.
