plasma-settings - en to ia translation catalogue (45 entries)

en: Unable to change NTP settings
ia: Incapace a cambiar preferentias de NTP

en: Unable to set current time
ia: Incapace a fixar le tempore currente

en: Unable to set timezone
ia: Incapace  a fixare le fuso horari

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Addis Ababa
ia: Addis Abeba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Athens
ia: Athenas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Azores
ia: le Azores

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belgrade
ia: Belgrado

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Canary
ia: Canarias

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cape Verde
ia: Capo Verde

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Center
ia: Centro

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Christmas
ia: Natal

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Damascus
ia: Damasco

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Easter
ia: Pascha

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Isle of Man
ia: Insula de Man

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lisbon
ia: Lisbona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maldives
ia: Maldivas, le

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Martinique
ia: Martinica

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mauritius
ia: Mauritio

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mexico City
ia: Citate de Mexico

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moscow
ia: Moscova

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pitcairn
ia: Insulas Pitcairn, le

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Prague
ia: Praga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Puerto Rico
ia: Porto Rico

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Reunion
ia: Insula de Reunion

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rome
ia: Roma

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Samarkand
ia: Samarcanda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: South Georgia
ia: Georgia del Sud

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Helena
ia: Sancte Helena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Kitts
ia: Sancte Kitts

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Lucia
ia: Sancte Lucia

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tell City
ia: Citate de Tell

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tirane
ia: Tirana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vatican
ia: Vaticano

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
ia: Europa

en: Display
ia: Monstrator

en: 24-Hour Format
ia: Formato a 24 horas

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
ia: Si usar un forma a 24 horas per horologios.

en: Timezone
ia: Fuso horari

en: Time and Date
ia: Tempore e Data

en: Automatic Time Synchronization
ia: Synchronization de Tempore Automatic

en: Whether to set the time automatically.
ia: Si fixar automaticamente le tempore.

en: System Time
ia: Tempore de systema

en: System Date
ia: Data de Systema

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
ia: Selige fuso horari

en: Pick System Time
ia: Selige Tempore de systema
