plasma-mobile - en to ia translation catalogue (57 entries)

en: Open with %1
ia: Aperi con %1

en: Open with…
ia: Aperi con…

en: Open Containing Folder
ia: Aperi dossier continente

en: &Copy
ia: &Copia

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
ia: Copia location

en: Properties
ia: Proprietates

en: Clear All Notifications
ia: Netta omne Notificationes

en: On
ia: Activate (On)

en: Off
ia: De-Activate (Off)

en: SIM Locked
ia: Sim blocate

en: Output Devices
ia: Dispositivos de egresso

en: Input Devices
ia: Dispositivos de Ingresso

en: Playback Streams
ia: Playback Streams (Fluxos de reproduction)

en: Recording Streams
ia: registrante fluxos (Streams)

en: Device name not found
ia: Nomine de dispositivo non trovate

en: Show additional options for %1
ia: Monstra optiones additional per %1

en: Notification Sounds
ia: Sonos de notificationes

en: Stream name not found
ia: Nomine de fluxo (stream) non trovate

en: Unmute
ia: Non silente

en: configure audio streams
ia: Configura fluxo audio

en: Open audio settings
ia: Aperi preferentias de audio

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
ia: Cerca…

en: No media playing
ia: Necun media reproducente

en: Previous track
ia: Previe tracia

en: Play or Pause media
ia: Reproduce o pone in pausa dispositivo de multimedia

en: Next track
ia: Proxime tracia

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
ia: Copia adresse de ligamine

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ia: Copia

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
ia: Selige toto

[ctx: Reply to message]
en: Reply
ia: Responde

[ctx: How many bytes have been copied]
en: %2 of %1
ia: %2 de %1

[ctx: How many files have been copied]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
ia[0]: %2 de %1 file
ia[1]: %2 de %1 files

[ctx: How many dirs have been copied]
en: %2 of %1 folder | %2 of %1 folders
ia[0]: %2 de %1 dossier
ia[1]: %2 de %1 dossieres

[ctx: How many items (that includes files and dirs) have been copied]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
ia[0]: %2 de %1 elemento
ia[1]: %2 de %1 elementos

en: %1 folder | %1 folders
ia[0]: %1 dossier
ia[1]: %1 dossieres

en: %1 item | %1 items
ia[0]: %1 elemento
ia[1]: %1 elementos

[ctx: Hides/expands item details]
en: Details
ia: Detalios

[ctx: Pause running job]
en: Pause
ia: Pausa

[ctx: Cancel running job]
en: Cancel
ia: Cancella

en: More Options…
ia: Altere optiones...

en: Open
ia: Aperi

[ctx: Text field placeholder]
en: Type a reply…
ia: Typa un responsa…

[ctx: @action:button]
en: Send
ia: Invia

[ctx: Job name, e.g. Copying is paused]
en: %1 (Paused)
ia: %1 (In pausa)

[ctx: Job name, e.g. Copying has failed]
en: %1 (Failed)
ia: %1 (Fallite)

en: Job Failed
ia: Carga Fallite

[ctx: Job name, e.g. Copying has finished]
en: %1 (Finished)
ia: %1 (Finite)

en: Job Finished
ia: Carga Terminate

en: now
ia: ora

[ctx: Notification was added minutes ago, keep short]
en: %1m ago
ia: %1m ante

[ctx: seconds remaining, keep short]
en: %1 s remaining
ia: %1 s remanente

[ctx: minutes remaining, keep short]
en: %1m remaining
ia: %1m remanente

[ctx: hours remaining, keep short]
en: %1h remaining
ia: %1h remanente

en: Notification service not available
ia: Servicio de Notification non es disponibile

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2'
ia: Notificationes es currentemente fornite per '%1 %2'

en: Show Fewer
ia: Monstra minus

[ctx: Expand to show n more notifications]
en: Show %1 More
ia: Monstra %1 plus
