plasma-mobile - en to ia translation catalogue (49 entries)

en: Opens the initial start wizard without modifying configuration
ia: Aperi le assistente de initialstart 8startar initial) sin modificar le configuration

en: © 2026 KDE Community
ia: © 2026 Communitate de KDE

en: Edit APN
ia: Edita APN

en: Add APN
ia: Adde APN

en: Name
ia: Nomine

en: Username
ia: Nomine usator

en: Password
ia: Contrasigno

en: Network type
ia: Typo de rete

en: Only 4G
ia: Solmente 4G

en: Only 3G
ia: Solmente 3G

en: Only 2G
ia: Solmente 2G

en: Any
ia: Ulle

en: Your device does not have a modem available.
ia: Tu dispositivo non ha un modem disponibile

en: Please configure your APN below for mobile data, further information will be available with your carrier.
ia: Pro favor tu configura tu APN a basso per datos mobile, ulterior information essera disponibile con tu carrier (portator).

en: You are connected to the mobile network.
ia: Tu es connectite al rete mobile.

en: Please insert a SIM card into your device.
ia: Pro favor tu inserta un carta SIM in tu dispositivo.

en: Mobile Data
ia: Datos Mobile

en: Edit
ia: Modifica

en: Delete
ia: Dele

en: Your device is now ready. <br /><br />Enjoy <b>%1</b>!
ia: Tu dispositivo es nunc preste. <br /><br /> Gaude de <b>%1</b>!

en: Before we get started…
ia: Ante que nos initia ...

en: Adjust the screen brightness to be comfortable for the installation process.
ia: Adapta le brillantia de schermo a esser confortabile per le processo de installation.

en: Adjust the size of elements on the screen.
ia: Adapta le grandor de elementos sur le schermo.

en: Display Scaling
ia: Scalar de monstrator

en: Dark Theme
ia: Thema obscur

en: System Navigation
ia: Systema de Navigation

en: Choose a method to navigate around the system.
ia: Selige un methodo per navigar ubique lesystema

en: Gesture navigation
ia: NAvigation de gesto (gesture)

en: Swipe up from the bottom to see running applications. Flick to go to the home screen.
ia: Glissa in alto ab le fundo per vider applicationes executante.  Batte per vader al schermo initial de domo

en: Button navigation
ia: Navigation de button

en: Use buttons on a navigation bar to navigate the system.
ia: Usa buttones sur un barra de navigation per navigar le systema.

en: This can later be changed in the settings.
ia: Isto pote esser plus tarde cambiate in le preferentias.

en: Time and Date
ia: Tempore e Data

en: Select your time zone and preferred time format.
ia: Selige tu fuso horari e formato de tempore preferite.

en: 24-Hour Format
ia: Formato a 24 horas

en: Invalid input.
ia: Entrata invalide.

en: Connect
ia: Connecte

en: Disconnect
ia: Disconnecte

en: Configure
ia: Configura

en: Connect to
ia: Connecte a

en: Network
ia: Rete

en: Connect to a WiFi network for network access.
ia: Connecte a unrete WiFi per accesso de rete.

en: Password…
ia: Contrasigno…

en: Welcome to<br/><b>Plasma Mobile</b>
ia: Benvenite a <br/><b>Plasma Mobile</b>

en: Powered by<br/><b>%1</b>
ia: Potentiate per <br/><b>%1</b>

en: Next
ia: Proxime

en: Initial Start
ia: Startar initial

en: Back
ia: Retro

en: Finish
ia: Termina
