plasma-mobile - en to is translation catalogue (6 entries)

en: Remove from favourites
is: Fjarlægja úr eftirlætum

en: Add applications to your favourites so they show up here.
is: Þú getur bætt forritum í eftirlætin þin og þau munu birtast hérna.

en: Move out of folder
is: Færa út úr möppu

en: Add to favourites
is: Bæta í eftirlæti

en: Applications
is: Forrit

[ctx: Default application folder name.]
en: Folder
is: Mappa
