plasma-settings - en to is translation catalogue (16 entries)

en: System Information
is: Kerfisupplýsingar

[ctx: @action:button]
en: Copy
is: Afrita

en: Operating System
is: Stýrikerfi

en: Webpage
is: Vefsíða

[ctx: @title:group]
en: Software
is: Hugbúnaður

en: KDE Plasma Version
is: Útgáfa KDE Plasma

en: KDE Frameworks Version
is: Útgáfa KDE Frameworks

en: Qt Version
is: Útgáfa Qt

en: Kernel Version
is: Útgáfa kjarna

en: OS Type
is: Tegund stýrikerfis

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
is: %1 bita

[ctx: @title:group]
en: Hardware
is: Vélbúnaður

en: Processor | Processors
is[0]: Örgjörvi
is[1]: Örgjörvar

en: Memory
is: Minni

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
is: %1 af vinnsluminni

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
is: Óþekkt
