plasma-mobile - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Remove from favourites
it: Rimuovi dai preferiti

en: Add applications to your favourites so they show up here.
it: Aggiungi le applicazioni ai tuoi preferiti in modo che vengano visualizzate qui.

en: Move out of folder
it: Sposta fuori dalla cartella

en: Add to favourites
it: Aggiungi ai preferiti

en: Applications
it: Applicazioni

[ctx: Default application folder name.]
en: Folder
it: Cartella
