plasma-settings - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Never
it: Mai

en: Battery Information
it: Informazioni sulla batteria

en: Usage Graph
it: Grafico di utilizzo

en: Information
it: Informazioni

en: Is Rechargeable
it: È ricaricabile

en: Yes
it: Sì

en: Charge State
it: Stato di carica

en: Not charging
it: Non in carica

en: Charging
it: In carica

en: Discharging
it: In scarica

en: Fully charged
it: Completamente carica

en: Unknown
it: Sconosciuta

en: Current Charge
it: Carica attuale

en: Health
it: Salute

en: Vendor
it: Fornitore

en: Model
it: Modello

en: Serial Number
it: Numero seriale

en: Technology
it: Tecnologia

en: Lithium ion
it: Ioni di litio

en: Lithium polymer
it: Polimeri di litio

en: Lithium iron phosphate
it: Litio ferro fosfato

en: Lead acid
it: Piombo acido

en: Nickel cadmium
it: Nichel cadmio

en: Nickel metal hydride
it: Nichel metallo idruro

en: Unknown technology
it: Tecnologia sconosciuta

en: Devices
it: Dispositivi

en: Internal battery
it: Batteria interna

en: UPS battery
it: Batteria dell'UPS

en: Monitor battery
it: Batteria del monitor

en: Mouse battery
it: Batteria del mouse

en: Keyboard battery
it: Batteria della tastiera

en: PDA battery
it: Batteria del PDA

en: Phone battery
it: Batteria del telefono

en: Unknown battery
it: Batteria sconosciuta

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
it: %1 %2 (in carica)

en: Screen
it: Schermo

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
it: Oscura lo schermo dopo

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
it: Spegni lo schermo dopo

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
it: Sospendi il dispositivo dopo
