plasma-mobile - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Copy to Clipboard
it: Copia negli appunti

en: View Error Details…
it: Visualizza i dettagli dell'errore...

en: Open %1
it: Apri %1

[ctx: The title of the applet configuration window]
en: Configure %1
it: Configura %1

en: Wallpaper
it: Sfondo

en: Change Homescreen
it: Modifica schermata iniziale

en: Select Homescreen
it: Seleziona schermata iniziale

en: Change homescreen to %1?
it: Modificare la schermata iniziale in %1?

en: Your current homescreen's settings are saved, and will be restored if you switch back.
it: Le impostazioni correnti della schermata iniziale sono state salvate, e verranno ripristinate se torni indietro.

en: Wallpaper Plugin
it: Estensione sfondi

en: The wallpaper plugin to use.
it: L'estensione di sfondi da utilizzare.

en: Wallpaper Plugins
it: Estensioni per lo sfondo

en: Get New Plugins…
it: Ottieni nuove estensioni...

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
it: Le modifiche alla disposizione sono state limitate dall'amministratore del sistema

en: Enter PIN
it: Digita il PIN

en: Wrong PIN
it: PIN errato

en: Panel Focus Indicator
it: Indicatore del fuoco del pannello
