plasma-mobile - en to ka translation catalogue (49 entries)

en: Shell
ka: გარსი

en: General
ka: მთავარი

en: Shell Vibrations
ka: ვიბრაციები გარსიდან

en: Animations
ka: ანიმაციები

en: If this is off, animations will be reduced as much as possible.
ka: თუ გამორთულია, ანიმაციები მაქსიმალურად შემცირდება.

en: Auto Hide Panels
ka: პანელების ავტომატური დამალვა

en: Auto-hide the status and navigation panels to allow applications to always be in fullscreen.
ka: სტატუსის და ნავიგაციის პანელების ავტოდამალვა აპლიკაციებისთვის ყოველთვის სრულეკრანიან რეჟიმში ყოფნის უფლების მისაცემად.

en: Double Tap to Wakeup
ka: ორმაგი დატყაპუნება გასაღვიძებლად

en: When the screen is off, double tap to wakeup the device.
ka: როცა ეკრანი გამორთულია, დაატყაპუნეთ ორჯერ მოწყობილობის გასაღვიძებლად.

en: Status Bar
ka: სტატუსის ზოლი

en: Date in status bar
ka: თარიღი სტატუსის ველზე

en: If on, date will be shown next to the clock in the status bar.
ka: თუ ჩართულია, სტატუსის ველზე, საათის გვერდზე, თარიღი იქნება ნაჩვენები.

en: Battery Percentage
ka: ელემენტის პროცენტულობა

en: Show battery percentage in the status bar.
ka: ელემენტის მუხტის პროცენტულობის ჩვენება სტატუსის ზოლში.

en: Status Bar Size
ka: სტატუსის ზოლის ზომა

en: Size of the top panel (needs restart).
ka: ზედა პანელის ზომა (საჭიროებს გადატვირთვას).

[ctx: Status bar height]
en: Tiny
ka: პაწაწინა

[ctx: Status bar height]
en: Small
ka: პატარა

[ctx: Status bar height]
en: Normal
ka: ნორმალური

[ctx: Status bar height]
en: Large
ka: დიდი

[ctx: Status bar height]
en: Very Large
ka: ძალიან დიდი

en: Action Drawer
ka: ქმედებების უჯრა

[ctx: Pinned action drawer mode]
en: Pinned Mode
ka: მიჭიკარტებული  რეჟიმი

[ctx: Expanded action drawer mode]
en: Expanded Mode
ka: გაფართოებული რეჟიმი

en: Quick Settings
ka: სწრაფი მორგება

en: Top Left Drawer Mode
ka: ზედა მარცხენა უჯრის რეჟიმი

en: Mode when opening from the top left.
ka: ზედა მარცხენა ადგილიდან გახსნისას გამოყენებული რეჟიმი.

en: Top Right Drawer Mode
ka: ზედა მარჯვენა უჯრის რეჟიმი

en: Mode when opening from the top right.
ka: ზედა მარჯვენა ადგილიდან გახსნისას გამოყენებული რეჟიმი.

[ctx: @title:group, shortcuts available from lock screen]
en: Lock Screen Shortcuts
ka: დაბლოკილი ეკრანის მალსახმობები

[ctx: @item:inlistbox]
en: None
ka: არცერთი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Flashlight
ka: ფანარი

[ctx: @item:inlistbox]
en: Camera
ka: კამერა

[ctx: @label:listbox]
en: Left button
ka: მარცხენა ღილაკი

[ctx: @label:listbox]
en: Right button
ka: მარჯვენა ღილაკი

[ctx: @action:button]
en: Hide
ka: დამალვა

[ctx: @action:button]
en: Show
ka: ჩვენება

en: Quick Settings Columns
ka: სწრაფი მორგების სვეტები

en: Maximum number of columns in landscape orientation.
ka: სვეტების მაქსიმალური რაოდენობა ლანდშაფტურ ორიენტაციაში.

en: Customize the order of quick settings in the pull-down panel and hide them.
ka: ჩამოსაწევ პანელში ნაჩვენები სწრაფი პარამეტრების მიმდევრობის მორგება და დამალვა.

en: Disabled Quick Settings
ka: სწრაფი პარამეტრები გამორთულია

en: Re-enable previously disabled quick settings.
ka: ადრე გამორთული სწრაფი პარამეტრების თავიდან ჩართვა.

en: Whether to have vibrations enabled in the shell.
ka: ჩართულია თუ არა ვიბრაცია გარსიდან.

en: Vibration Duration
ka: ვიბრაციის ხანგრძლივობა

en: How long shell vibrations should be.
ka: რამდენი ხანი გაგრძელდება ვიბრაცია.

[ctx: Long duration]
en: Long
ka: გრძელი

[ctx: Medium duration]
en: Medium
ka: საშუალო

[ctx: Short duration]
en: Short
ka: მოკლე

en: Keyboard vibrations are controlled separately in the keyboard settings module.
ka: კლავიატურის ვიბრაცია ცალკე, კლავიატურის მორგების მოდულში კონტროლდება.
