plasma-mobile - en to ka translation catalogue (60 entries)

en: Open with %1
ka: %1-ით გახსნა

en: Open with…
ka: გამხსნელი პროგრამა…

en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

en: &Copy
ka: &კოპირება

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
ka: მდებარეობის კოპირება

en: Properties
ka: პარამეტრები

en: Clear All Notifications
ka: ყველა შეტყობინების გასუფთავება

en: On
ka: ჩართული

en: Off
ka: გამორთული

en: SIM Locked
ka: SIM-ი დაბლოკილია

en: Output Devices
ka: გამოტანის მოწყობილობები

en: Input Devices
ka: შეტანის მოწყობილობები

en: Playback Streams
ka: დასაკრავი ნაკადები

en: Recording Streams
ka: ჩამწერი ნააკდები

en: Device name not found
ka: მოწყობილობა ნაპოვნი არაა

en: Show additional options for %1
ka: %1-სთვის დამატებითი პარამეტრების ჩვენება

en: Notification Sounds
ka: გაფრთხილების ხმა

en: Stream name not found
ka: ნაკადის სახელი ვერ ვიპოვე

en: Unmute
ka: დადუმების გამორთვა

en: Mute
ka: დადუმება

en: configure audio streams
ka: აუდიონაკადების მორგება

en: Open audio settings
ka: აუდიოს მორგება

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
ka: ძებნა…

en: No media playing
ka: არაფერს ვუკრავ

en: Previous track
ka: წინა აუდიობილიკი

en: Play or Pause media
ka: მედიის დაკვრა/გაჩერების გადართვა

en: Next track
ka: შემდეგი აუდიობილიკი

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
ka: ბმულის მისამართის კოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ka: კოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
ka: ყველაფრის მონიშვნა

[ctx: Reply to message]
en: Reply
ka: პასუხი

[ctx: How many bytes have been copied]
en: %2 of %1
ka: %1 %2-დან

[ctx: How many files have been copied]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
ka[0]: %2 %1 ფაილიდან
ka[1]: %2 %1 ფაილიდან

[ctx: How many dirs have been copied]
en: %2 of %1 folder | %2 of %1 folders
ka[0]: %1 საქაღალდე %2-დან
ka[1]: %1 საქაღალდე %2-დან

[ctx: How many items (that includes files and dirs) have been copied]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
ka[0]: %2 ელემენტი %1-დან
ka[1]: %2 ელემენტი %1-დან

en: %1 file | %1 files
ka[0]: %1 ფაილი
ka[1]: %1 ფაილი

en: %1 folder | %1 folders
ka[0]: %1 საქაღალდე
ka[1]: %1 საქაღალდე

en: %1 item | %1 items
ka[0]: %1 ელემენტი
ka[1]: %1 ელემენტი

[ctx: Bytes per second]
en: %1/s
ka: %1/წმ

[ctx: Hides/expands item details]
en: Details
ka: დეტალები

[ctx: Pause running job]
en: Pause
ka: შეჩერება

[ctx: Cancel running job]
en: Cancel
ka: გაუქმება

en: More Options…
ka: მეტი პარამეტრი…

en: Open
ka: გახსნა

[ctx: Text field placeholder]
en: Type a reply…
ka: აკრიფეთ პასუხი…

[ctx: @action:button]
en: Send
ka: გაგზავნა

[ctx: Job name, e.g. Copying is paused]
en: %1 (Paused)
ka: %1 (შეჩერებულია)

[ctx: Job name, e.g. Copying has failed]
en: %1 (Failed)
ka: %1 (შეცდომა)

en: Job Failed
ka: დავალების შეცდომა

[ctx: Job name, e.g. Copying has finished]
en: %1 (Finished)
ka: %1 (დასრულებულია)

en: Job Finished
ka: დავალება დასრულებულია

en: now
ka: ახლა

[ctx: Notification was added minutes ago, keep short]
en: %1m ago
ka: %1წთ-ის წინ

[ctx: seconds remaining, keep short]
en: %1 s remaining
ka: დარჩენილია %1 წამი

[ctx: minutes remaining, keep short]
en: %1m remaining
ka: %1წთ დარჩენილია

[ctx: hours remaining, keep short]
en: %1h remaining
ka: %1სთ დარჩენილია

en: Notification service not available
ka: შეტყობინებების სერვისი მიუწვდოელია

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2'
ka: შეტყობინებები ამჟამად მოწოდებულია '%1 %2'-ის მიერ

en: Show Fewer
ka: ნაკლების ჩვენება

[ctx: Expand to show n more notifications]
en: Show %1 More
ka: კიდევ %1-ის ჩვენება
