plasma-settings - en to lt translation catalogue (36 entries)

en: Unable to change NTP settings
lt: Nepavyko pakeisti NTP nuostatų

en: Unable to set current time
lt: Nepavyko nustatyti dabartinio laiko

en: Unable to set timezone
lt: Nepavyko nustatyti laiko juostos

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Abidjan
lt: Abidžanas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Accra
lt: Akra

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Adak
lt: Adakas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Addis Ababa
lt: Adis Abeba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Adelaide
lt: Adelaidė

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aden
lt: Adenas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Algiers
lt: Alžyras

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Almaty
lt: Almata

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Amman
lt: Amanas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Amsterdam
lt: Amsterdamas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anadyr
lt: Anadyris

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anchorage
lt: Ankoridžas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Andorra
lt: Andora

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Antananarivo
lt: Antananaryvas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Antigua
lt: Antigva

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Apia
lt: Apija

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
lt: Afrika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
lt: Amerika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
lt: Antarktida

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Asia
lt: Azija

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
lt: Atlanto vandenynas

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Australia
lt: Australija

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
lt: Europa

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
lt: Indijos vandenynas

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
lt: Ramusis vandenynas

en: Display
lt: Atvaizdavimas

en: 24-Hour Format
lt: 24 valandų formatas

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
lt: Ar naudoti laikrodžiui 24 valandų formatą.

en: Timezone
lt: Laiko juosta

en: Time and Date
lt: Laikas ir data

en: Automatic Time Synchronization
lt: Automatinis laiko sinchronizavimas

en: Whether to set the time automatically.
lt: Ar nustatyti laiką automatiškai.

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
lt: Pasirinkite laiko juostą
