plasma-settings - en to lt translation catalogue (16 entries)

en: System Information
lt: Sistemos informacija

[ctx: @action:button]
en: Copy
lt: Kopijuoti

en: Operating System
lt: Operacinė sistema

en: Webpage
lt: Internetinė svetainė

[ctx: @title:group]
en: Software
lt: Programinė įranga

en: KDE Plasma Version
lt: KDE Plasma versija

en: KDE Frameworks Version
lt: KDE sistemų versija

en: Qt Version
lt: Qt versija

en: Kernel Version
lt: Branduolio versija

en: OS Type
lt: OS tipas

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
lt: %1 bitų

[ctx: @title:group]
en: Hardware
lt: Aparatinė įranga

en: Processor | Processors
lt[0]: Procesorius
lt[1]: Procesoriai
lt[2]: Procesorių
lt[3]: Procesorių

en: Memory
lt: Atmintis

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
lt: %1 OA (RAM)

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
lt: Nežinoma
