plasma-mobile - en to lv translation catalogue (414 entries)

en: Unable to change NTP settings
lv: Neizdevās mainīt NTP iestatījumus

en: Unable to set current time
lv: Neizdevās iestatīt pašreizējo laiku

en: Unable to set timezone
lv: Neizdevās iestatīt laika joslu

[ctx: This means "Local Timezone"]
en: Local
lv: Vietējā

en: Your system time zone
lv: Jūsu sistēmas laika josla

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Abidjan
lv: Abidžana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Accra
lv: Akra

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Adak
lv: Adaka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Addis Ababa
lv: Adisabeba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aden
lv: Adena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Algiers
lv: Alžīra

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Almaty
lv: Almati

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Amman
lv: Ammāna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Amsterdam
lv: Amsterdama

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anadyr
lv: Anadira

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anchorage
lv: Ankoridža

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Andorra
lv: Andora

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anguilla
lv: Angilja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Antananarivo
lv: Antananarivu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Antigua
lv: Antigva

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Apia
lv: Apija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aqtau
lv: Aktau

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aqtobe
lv: Aktebe

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Araguaina
lv: Aragvaina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ashgabat
lv: Ašgabata

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Asmara
lv: Asmera

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Astrakhan
lv: Astrahaņa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Asuncion
lv: Asunsjona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Athens
lv: Atēnas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Atikokan
lv: Atikoukana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Atyrau
lv: Atirau

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Auckland
lv: Oklenda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Azores
lv: Azoru salas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baghdad
lv: Bagdāde

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia Banderas
lv: Banderasas līcis

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia
lv: Baija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahrain
lv: Bahreina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bangkok
lv: Bangkoka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bangui
lv: Bangi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Banjul
lv: Bandžula

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Barbados
lv: Barbadosa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Barnaul
lv: Barnaula

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Beirut
lv: Beirūta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belem
lv: Belena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belgrade
lv: Belgrada

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belize
lv: Beliza

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Berlin
lv: Berlīne

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Beulah
lv: Bjula

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bishkek
lv: Biškeka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bissau
lv: Bisava

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Blanc-Sablon
lv: Blansabona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Blantyre
lv: Blaintaira

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Boa Vista
lv: Boavista

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Boise
lv: Boisisitija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bougainville
lv: Bugenvila

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brazzaville
lv: Brazavila

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brisbane
lv: Brisbena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Broken Hill
lv: Brokenhila

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brunei
lv: Bruneja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brussels
lv: Brisele

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bucharest
lv: Bukareste

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Budapest
lv: Budapešta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Buenos Aires
lv: Buenosairesa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bujumbura
lv: Bužumbura

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Busingen
lv: Bīzingena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cairo
lv: Kaira

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cambridge Bay
lv: Kembridžbeja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Campo Grande
lv: Kampugrandi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Canary
lv: Kanārijas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cancun
lv: Kankuna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cape Verde
lv: Kaboverde

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Caracas
lv: Karakasa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Casablanca
lv: Kasablanka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Casey
lv: Keisija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Catamarca
lv: Karamarka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cayenne
lv: Kajenna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cayman
lv: Kaimanas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Center
lv: Sentera

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ceuta
lv: Seuta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chagos
lv: Čagosas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chatham
lv: Četema

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chicago
lv: Cikāga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chihuahua
lv: Čivava

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chisinau
lv: Kišiņeva

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chita
lv: Čita

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Choibalsan
lv: Čoibalsana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chongqing
lv: Čuncjina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Christmas
lv: Ziemassvētku

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chuuk
lv: Čūka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cocos
lv: Kokosa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Colombo
lv: Kolombo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Comoro
lv: Komoras

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Conakry
lv: Konakri

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Copenhagen
lv: Kopenhāgena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cordoba
lv: Kordova

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Costa Rica
lv: Kostarika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Creston
lv: Krestona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cuiaba
lv: Kujaba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Curacao
lv: Kirasao

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Currie
lv: Kari

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dakar
lv: Dakara

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Damascus
lv: Damaska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Danmarkshavn
lv: Danmarkshavna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dar es Salaam
lv: Dāresalāma

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Darwin
lv: Dārvina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Davis
lv: Deivisa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dawson Creek
lv: Dousonkrīka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dawson
lv: Dousona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Denver
lv: Denvera

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Detroit
lv: Detroita

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dhaka
lv: Daka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Djibouti
lv: Džibuti

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dominica
lv: Dominika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Douala
lv: Duala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dubai
lv: Dubaija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dublin
lv: Dublina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dumont d’Urville
lv: Dimondirvila

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dushanbe
lv: Dušanbe

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Easter
lv: Lieldienu sala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Edmonton
lv: Edmontona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: El Aaiun
lv: Ajūna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: El Salvador
lv: Salvadora

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Enderbury
lv: Enderberija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Eucla
lv: Jukla

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fakaofo
lv: Tokelau

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Faroe
lv: Fēru salas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fiji
lv: Fidži

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fort Nelson
lv: Fortnelsona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Freetown
lv: Frītauna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Galapagos
lv: Galapagu salas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gambier
lv: Gambjē salas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gibraltar
lv: Gibraltārs

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Glace Bay
lv: Gleisbeja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Godthab
lv: Gothoba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Goose Bay
lv: Gūsbeja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Grand Turk
lv: Grandtkērka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Grenada
lv: Grenāda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guadalcanal
lv: Gvadalkanala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guadeloupe
lv: Gvadelupa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guam
lv: Guama

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guatemala
lv: Gvatemala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guayaquil
lv: Gvajakila

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guernsey
lv: Gērnsija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guyana
lv: Gajāna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Halifax
lv: Helifeksa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Harbin
lv: Harbina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hebron
lv: Halīla

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hermosillo
lv: Ermosiljo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ho Chi Minh
lv: Hošimina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hobart
lv: Hobārta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hong Kong
lv: Honkonga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hovd
lv: Hovda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Indianapolis
lv: Indianapolisa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Inuvik
lv: Inuvika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Iqaluit
lv: Ikaluita

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Irkutsk
lv: Irkutska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Isle of Man
lv: Menas Sala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Istanbul
lv: Stambula

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jakarta
lv: Džakarta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jamaica
lv: Jamaika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jayapura
lv: Džajapura

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jersey
lv: Džērsija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jerusalem
lv: Jeruzaleme

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Johannesburg
lv: Johannesburga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Johnston
lv: Džonstona atols

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Juba
lv: Džūba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jujuy
lv: Huhuja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Juneau
lv: Džūno

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kabul
lv: Kabula

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kaliningrad
lv: Karaļauči

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kamchatka
lv: Kamčatka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Karachi
lv: Karāči

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kashgar
lv: Kašgara

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kathmandu
lv: Katmandu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kerguelen
lv: Kergelēna arhipelāgs

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khandyga
lv: Handiga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khartoum
lv: Hartūma

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kyiv
lv: Kijiva

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kinshasa
lv: Kinšasa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kiritimati
lv: Kirisimasi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kirov
lv: Kirova

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Knox
lv: Noksa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kralendijk
lv: Krālendeika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Krasnoyarsk
lv: Krasnojarska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuala Lumpur
lv: Kualalumpura

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuching
lv: Kučina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuwait
lv: Kuveita

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kwajalein
lv: Kvadžaleina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: La Paz
lv: Lapasa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: La Rioja
lv: Larjoha

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lagos
lv: Lagosa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Libreville
lv: Librevila

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lindeman
lv: Lindemana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lisbon
lv: Lisabona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ljubljana
lv: Ļubļana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: London
lv: Londona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Longyearbyen
lv: Longjērbīene

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lord Howe
lv: Lorda Hava sala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Los Angeles
lv: Losandželosa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Louisville
lv: Lūivila

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lower Princes
lv: Sintmārtena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lubumbashi
lv: Lubumbaši

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Luxembourg
lv: Luksemburga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Macau
lv: Makao

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maceio
lv: Masejo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Macquarie
lv: Makvorija sala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Madrid
lv: Madride

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Magadan
lv: Magadana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mahe
lv: Mae

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Majuro
lv: Madžuro

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Makassar
lv: Makasara

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maldives
lv: Maldīvija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Managua
lv: Managva

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Manaus
lv: Manausa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maputo
lv: Maputu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mariehamn
lv: Mariehamna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Marigot
lv: Marigo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Marquesas
lv: Marķīza salas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Martinique
lv: Martinika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Matamoros
lv: Matamorosa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mauritius
lv: Maurīcija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mawson
lv: Mosona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mayotte
lv: Majota

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mazatlan
lv: Masatlana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: McMurdo
lv: Makmerdo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Melbourne
lv: Melburna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mendoza
lv: Mendosa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Menominee
lv: Menominī

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mexico City
lv: Mehiko

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Midway
lv: Midveja atols

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Minsk
lv: Minska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Miquelon
lv: Mikelona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mogadishu
lv: Mogadīšo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monaco
lv: Monako

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moncton
lv: Monktona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monrovia
lv: Monrovija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monterrey
lv: Monterreja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monticello
lv: Montičelo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Montserrat
lv: Montserrata

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moscow
lv: Maskava

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Muscat
lv: Omāna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nassau
lv: Naso

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ndjamena
lv: Ndžamena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: New Salem
lv: Jaunsalema

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: New York
lv: Ņujorka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Niamey
lv: Niameja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nicosia
lv: Nikosija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nipigon
lv: Nipigona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Norfolk
lv: Norfolka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Noronha
lv: Noronja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nouakchott
lv: Nuakšota

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Noumea
lv: Numea

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Novokuznetsk
lv: Novokuzņecka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Novosibirsk
lv: Novosibirska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nuuk
lv: Nūka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ojinaga
lv: Ohinaga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Omsk
lv: Omska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Oral
lv: Orala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ouagadougou
lv: Vagadugu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pago Pago
lv: Pagopago

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Palmer
lv: Pālmera

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pangnirtung
lv: Panniktūka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Paris
lv: Parīze

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Perth
lv: Pērta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Petersburg
lv: Pēterburga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Phnom Penh
lv: Pnompeņa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Phoenix
lv: Fēniksa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pitcairn
lv: Pitkērna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pohnpei
lv: Ponpeja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pontianak
lv: Pontianaka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port-au-Prince
lv: Portoprensa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port Moresby
lv: Portmorsbi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port of Spain
lv: Portofspeina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Porto-Novo
lv: Portonovo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Porto Velho
lv: Portuveļu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Prague
lv: Prāga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Puerto Rico
lv: PuertorikoPuertoriko

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Punta Arenas
lv: Puntaarenasa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pyongyang
lv: Phenjana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qatar
lv: Katara

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qostanay
lv: Kostanaja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qyzylorda
lv: Kizilorda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rainy River
lv: Reinirivera

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rangoon
lv: Rangūna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rankin Inlet
lv: Rankininleta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Recife
lv: Resifi

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Regina
lv: Ridžaina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Resolute
lv: Rezolūta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Reunion
lv: Reinjona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Reykjavik
lv: Reikjavika

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riga
lv: Rīga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rio Branco
lv: Riubranku

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rio Gallegos
lv: Riogaljegosa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riyadh
lv: Rijāda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rome
lv: Roma

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rothera
lv: Rotera

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Saipan
lv: Saipana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sakhalin
lv: Sahalīna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Samarkand
lv: Samarkanda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: San Juan
lv: Sanhuana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: San Luis
lv: Sanluisa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: San Marino
lv: Sanmarīno

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Santa Isabel
lv: Santaizabela

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Santarem
lv: Santareima

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Santiago
lv: Santjago

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Santo Domingo
lv: Santodomingo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sao Paulo
lv: Sanpaulu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sao Tome
lv: Santome

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sarajevo
lv: Sarajeva

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Saratov
lv: Saratova

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Scoresbysund
lv: Itokortormita

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Seoul
lv: Seula

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Shanghai
lv: Šanhaja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Simferopol
lv: Simferopole

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Singapore
lv: Singapūra

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sofia
lv: Sofija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: South Georgia
lv: Dienviddžordžija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Srednekolymsk
lv: Sredņekolimska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Barthelemy
lv: Senbartelmī

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Helena
lv: Svētās Helēnas Sala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Johns
lv: Sentdžonsa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Kitts
lv: Sentkitsa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Lucia
lv: Sentlūsija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Thomas
lv: Senttomasa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Vincent
lv: Sentvinsenta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Stanley
lv: Stenlija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Stockholm
lv: Stokholma

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Swift Current
lv: Sviftkarenta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sydney
lv: Sidneja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Syowa
lv: Šova

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tahiti
lv: Taiti

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Taipei
lv: Taipeja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tallinn
lv: Tallina

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tarawa
lv: Tarava

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tashkent
lv: Taškenta

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tegucigalpa
lv: Tegusigalpa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tehran
lv: Teherāna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tell City
lv: Telsitija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Thule
lv: Tule

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Thunder Bay
lv: Tanderbeja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tijuana
lv: Tihuana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tirane
lv: Tirāna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tokyo
lv: Tokija

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tomsk
lv: Tomska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tripoli
lv: Tripole

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Troll
lv: Trolla

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tucuman
lv: Tukumana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tunis
lv: Tunisa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulaanbaatar
lv: Ulanbatora

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulyanovsk
lv: Uļjanovska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Urumqi
lv: Urumči

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ushuaia
lv: Ušvaja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ust-Nera
lv: Ustjņera

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Uzhhorod
lv: Užhoroda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vaduz
lv: Vaduca

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vancouver
lv: Vankūvera

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vatican
lv: Vatikāns

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vevay
lv: Vevē

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vienna
lv: Vīne

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vientiane
lv: Vjenčana

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vilnius
lv: Viļņa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vincennes
lv: Vinsēna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vladivostok
lv: Vladivostoka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Volgograd
lv: Volgograda

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vostok
lv: Vostoka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Wake
lv: Veika sala

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Wallis
lv: Volisa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Warsaw
lv: Varšava

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Whitehorse
lv: Vaithorsa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Winamac
lv: Vinamaka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Windhoek
lv: Vindhuka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Winnipeg
lv: Vinipega

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yakutat
lv: Jakutata

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yakutsk
lv: Jakutska

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yangon
lv: Jangona

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yekaterinburg
lv: Jekaterinburga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yellowknife
lv: Jelounaifa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yerevan
lv: Erevāna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zagreb
lv: Zagreba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zaporizhzhia
lv: Zaporižja

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zurich
lv: Cīrihe

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
lv: Āfrika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
lv: Amerika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
lv: Antarktīda

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Asia
lv: Āzija

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
lv: Atlantijas okeāns

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Australia
lv: Austrālija

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
lv: Eiropa

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
lv: Indijas okeāns

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
lv: Klusais okeāns

en: Jan
lv: Janv.

en: Feb
lv: Febr.

en: Mar
lv: Marts

en: Apr
lv: Apr.

en: May
lv: Maijs

en: Jun
lv: Jūn.

en: Jul
lv: Jūl.

en: Aug
lv: Aug.

en: Sep
lv: Sept.

en: Oct
lv: Okt.

en: Nov
lv: Nov.

en: Dec
lv: Dec.

en: Display
lv: Rādīt

en: 24-Hour Format
lv: 24 stundu formāts

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
lv: Vai pulksteņos izmantot 24 stundu formātu

en: Timezone
lv: Laika josla

en: Time and Date
lv: Laiks un datums

en: Automatic Time Synchronization
lv: Automātiska laika sinhronizācija

en: Whether to set the time automatically.
lv: Vai laiku iestatīt automātiski.

en: System Time
lv: Sistēmas laiks

en: System Date
lv: Sistēmas datums

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
lv: Izvēlēties laika joslu

en: Pick System Date
lv: Izvēlēties sistēmas datumu

en: Pick System Time
lv: Izvēlēties sistēmas laiku
