plasma-mobile - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: General
nl: Algemeen

en: Shell Vibrations
nl: Shell-trillingen

en: Animations
nl: Animaties

en: If this is off, animations will be reduced as much as possible.
nl: Als dit uit is zullen animaties zo veel mogelijk verminderd worden.

en: Navigation Panel
nl: Navigatiepaneel

en: Gesture-only Mode
nl: Modus Alleen gebaren

en: Whether to hide the navigation panel.
nl: Of het navigatiepaneel wordt verborgen.

en: Task Switcher
nl: Taakschakelaar

en: Show Application Previews
nl: Toepassingsvoorbeelden tonen

en: Turning this off may help improve performance.
nl: Dit uitzetten kan helpen de prestaties te verbeteren.

en: Action Drawer
nl: Actieschuiflade

en: Quick Settings
nl: Snelle instellingen

[ctx: Pinned action drawer mode]
en: Pinned Mode
nl: Modus Vastgepind

[ctx: Expanded action drawer mode]
en: Expanded Mode
nl: Modus Uitgevouwen

en: Top Left Drawer Mode
nl: Modus Schuiflade linksboven

en: Mode when opening from the top left.
nl: Modus bij openen vanaf linksboven.

en: Top Right Drawer Mode
nl: Modus Schuiflade rechtsboven

en: Mode when opening from the top right.
nl: Modus bij openen vanaf rechtsboven.

en: Customize the order of quick settings in the pull-down panel.
nl: Pas de volgorde van snelle instellingen in het afrolpaneel aan.

en: Whether to have vibrations enabled in the shell.
nl: Of trillingen in de shell zijn ingeschakeld.

en: Vibration Intensity
nl: Intensiteit van trillingen

en: How intense shell vibrations should be.
nl: Hoe sterk shell-trillingen zouden moeten zijn.

[ctx: Low intensity]
en: Low
nl: Laag

[ctx: Medium intensity]
en: Medium
nl: Middel

[ctx: High intensity]
en: High
nl: Hoog

en: Vibration Duration
nl: Tijdsduur trillingen

en: How long shell vibrations should be.
nl: Hoe lang shell-trillingen zouden moeten zijn.

[ctx: Long duration]
en: Long
nl: Lang

[ctx: Medium duration]
en: Medium
nl: Middel

[ctx: Short duration]
en: Short
nl: Kort

en: Keyboard vibrations are controlled separately in the keyboard settings module.
nl: Trillingen van het toetsenbord worden apart bestuurd in de module toetsenbordinstellingen.
