plasma-mobile - en to nl translation catalogue (39 entries)

en: Never
nl: Nooit

en: Battery Information
nl: Batterij-informatie

en: Usage Graph
nl: Grafiek van gebruik

en: Information
nl: Informatie

en: Is Rechargeable
nl: Is oplaadbaar

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Charge State
nl: Ladingsstatus

en: Not charging
nl: Niet bezig met laden

en: Charging
nl: Opladen

en: Discharging
nl: Ontladen

en: Fully charged
nl: Volledig opgeladen

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Current Charge
nl: Huidige lading

en: Health
nl: Gezondheid

en: Vendor
nl: Leverancier

en: Serial Number
nl: Serienummer

en: Technology
nl: Technologie

en: Lithium ion
nl: Lithium-ion

en: Lithium polymer
nl: Lithium-polymeer

en: Lithium iron phosphate
nl: Lithium-ijzer-fosfaat

en: Lead acid
nl: Loodaccu

en: Nickel cadmium
nl: Nikkel-Cadmium

en: Nickel metal hydride
nl: Nikkel-metaalhydride

en: Unknown technology
nl: Onbekende technologie

en: Devices
nl: Apparaten

en: Internal battery
nl: Interne batterij

en: UPS battery
nl: UPS-batterij

en: Monitor battery
nl: Monitorbatterij

en: Mouse battery
nl: Muisbatterij

en: Keyboard battery
nl: Toetsenbordbatterij

en: PDA battery
nl: PDA-batterij

en: Phone battery
nl: Telefoonbatterij

en: Unknown battery
nl: Onbekende batterij

[ctx: %1 is battery type, %2 is charge percent]
en: %1 %2 (Charging)
nl: %1 %2 (bezig met opladen)

en: Screen
nl: Scherm

[ctx: Part of a sentence like 'Dim screen after 5 minutes']
en: Dim screen after
nl: Scherm dimmen na

[ctx: Part of a sentence like 'Turn off screen after 5 minutes']
en: Turn off screen after
nl: Scherm uitschakelen na

[ctx: Part of a sentence like 'Suspend device after 5 minutes']
en: Suspend device after
nl: Apparaat onderbreken na
