plasma-settings - en to nn translation catalogue (16 entries)

en: Languages
nn: Språk

en: Apply
nn: Bruk

en: On-Screen Keyboard
nn: Skjermtastatur

en: Type anything here…
nn: Skriv noko her …

[ctx: @title:group]
en: Feedback
nn: Tilbakemelding

en: Sound
nn: Lyd

en: Whether to emit a sound on keypress.
nn: Om lyd skal spelast ved tastetrykk.

en: Vibration
nn: Vibrering

en: Whether to vibrate on keypress.
nn: Om eininga skal vibrera ved tastetrykk.

[ctx: @title:group]
en: Text Correction
nn: Tekstkorrigering

en: Check spelling of entered text
nn: Kontroller stavinga i innskriven tekst

en: Capitalize the first letter of each sentence
nn: Gjer første bokstav i kvar setning om til stor bokstav

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
nn: Autofullfør det gjeldande ordet med første forslag ved trykk på mellomrom

en: Suggest potential words in word ribbon
nn: Føreslå ord på ordlinja

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
nn: Set inn punktum ved to trykk på mellomrom

en: Configure Languages
nn: Set opp språk
