plasma-settings - en to nn translation catalogue (15 entries)

en: System Information
nn: Systeminformasjon

[ctx: @action:button]
en: Copy
nn: Kopier

en: Operating System
nn: Operativsystem

en: Webpage
nn: Heimeside

[ctx: @title:group]
en: Software
nn: Programvare

en: KDE Plasma Version
nn: KDE Plasma-versjon

en: KDE Frameworks Version
nn: KDE Frameworks-versjon

en: Qt Version
nn: Qt-versjon

en: Kernel Version
nn: Kjerneversjon

en: OS Type
nn: OS-type

[ctx: @title:group]
en: Hardware
nn: Maskinvare

en: Processor | Processors
nn[0]: Prosessor
nn[1]: Prosessorar

en: Memory
nn: Minne

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
nn: %1 RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
nn: Ukjend
