plasma-settings - en to nn translation catalogue (163 entries)

en: Error resetting the modem: %1
nn: Feil ved nullstilling av modemet: %1

en: Error updating connection settings for %1: %2.
nn: Feil ved oppdatering av tilkoplings­innstillingar for %1: %2.

en: Error activating connection: %1
nn: Feil ved forsøk på å kopla til: %1

en: Error adding connection: %1
nn: Feil ved forsøk på leggja til tilkopling: %1

en: Error removing connection: %1
nn: Feil ved fjerning av tilkopling: %1

en: Unknown
nn: Ukjend

en: Unmanaged
nn: Ikkje styrt

en: Unavailable
nn: Ikkje tilgjengeleg

en: Disconnected
nn: Fråkopla

en: Preparing
nn: Førebur

en: Activated
nn: Slått på

en: Deactivating
nn: Tek ut av bruk

en: Failed
nn: Feil

en: Off
nn: Av

en: Low-power mode
nn: Straumsparingsmodus

en: Full power mode
nn: Fullstraumsmodus

en: Initializing
nn: Klargjer

en: Locked
nn: Låst

en: Disabled
nn: Teke ut av bruk

en: Disabling
nn: Tek ut av bruk

en: Enabling
nn: Tek i bruk

en: Enabled
nn: Teke i bruk

en: Searching for network provider
nn: Søkjer etter mobiloperatør

en: Registered with network provider
nn: Registrert hos mobiloperatør

en: Disconnecting
nn: Koplar frå

en: Connecting
nn: Koplar til

en: Connected
nn: Kopla til

en: No error.
nn: Ingen feil.

en: Unknown error.
nn: Ukjend feil.

en: SIM is required but missing.
nn: SIM-kort er nødvendig, men manglar.

en: SIM is available but unusable.
nn: SIM-kortet er tilgjengeleg, men ikkje brukbart.

en: Unknown modem capabilities.
nn: Modemfunksjonalitet ukjend.

en: eSIM is not initialized.
nn: eSIM er ikkje klargjort.

en: Not registered, not searching for new operator to register.
nn: Ikkje registrert, og søkjer ikkje etter ny operatør å registrera hos.

en: Registered on home network.
nn: Registrert på heime-mobilnett.

en: Not registered, searching for new operator to register with.
nn: Ikkje registrert, men søkjer etter ny operatør å registrera hos.

en: Registration denied.
nn: Registrering avvist.

en: Unknown registration status.
nn: Ukjend registreringsstatus.

en: Registered on a roaming network.
nn: Registrert på nettvekslings-mobilnett.

en: Registered for "SMS only", on home network.
nn: Registrert for «berre SMS», på heime-mobilnett.

en: Registered for "SMS only", roaming network.
nn: Registrert for «berre SMS», på nettvekslings-mobilnett.

en: Emergency services only.
nn: Berre naudnummer.

en: Registered for "CSFB not preferred", home network.
nn: Registrert for «CSFB ikkje føretrekt», på heime-mobilnett.

en: Registered for "CSFB not preferred", roaming network.
nn: Registrert for «CSFB ikkje føretrekt», på nettvekslings-mobilnett.

en: Attached for access to Restricted Local Operator Services.
nn: Tilknytt for tilgang til RLOS (Restricted Local Operator Services).

en: Scanning networks failed: %1
nn: Feil ved søk etter mobiloperatørar: %1

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: GuessYes
nn: Gjett ja

en: GuessNo
nn: Gjett nei

en: Any
nn: Vilkårleg

en: Lock reason unknown.
nn: Ukjend låseårsak.

en: Modem is unlocked.
nn: Modemet er låst opp.

en: SIM requires the PIN code.
nn: SIM-kortet krev PIN-kode.

en: SIM requires the PIN2 code.
nn: SIM-kortet krev PIN2-kode.

en: SIM requires the PUK code.
nn: SIM krev PUK-kode.

en: SIM requires the PUK2 code.
nn: SIM krev PUK2-kode.

en: Modem requires the service provider PIN code.
nn: Modemet treng PIN-koden til tenesteleverandøren.

en: Modem requires the service provider PUK code.
nn: Modemet treng PUK-koden til tenesteleverandøren.

en: Modem requires the network PIN code.
nn: Modemet treng PIN-koden til mobilnettet.

en: Modem requires the network PUK code.
nn: Modemet treng PUK-koden til mobilnettet.

en: Modem requires the PIN code.
nn: Modemet krev PIN-koden.

en: Modem requires the corporate PIN code.
nn: Modemet krev PIN-koden til firmaet.

en: Modem requires the corporate PUK code.
nn: Modemet krev PUK-koden til firmaet.

en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
nn: Modemet krev PH-FSIM PIN-koden.

en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
nn: Modemet krev PH-FSIM PUK-koden.

en: Modem requires the network subset PIN code.
nn: Modemet krev PIN-koden til under-mobilnettet.

en: Modem requires the network subset PUK code.
nn: Modemet krev PUK-koden til under-mobilnettet.

en: (empty)
nn: (tom)

en: Error toggling SIM lock: %1
nn: Feil ved (opp)låsing av SIM-kort: %1

en: Error changing the PIN: %1
nn: Feil ved byte av PIN-kode: %1

en: Error sending the PIN: %1
nn: Feil ved sending av PIN-kode: %1

en: Error sending the PUK: %1
nn: Feil ved sending av PUK-kode: %1

en: Available Networks
nn: Tilgjengelege mobilnett

en: none
nn: ingen

en: Current operator: %1
nn: Gjeldande operatør: %1

en: Scan For Networks
nn: Søk etter mobilnett

en: Edit APN
nn: Rediger APN

en: New APN
nn: Ny APN

en: Name
nn: Namn

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Password
nn: Passord

en: Network type
nn: Type mobilnett

en: Only 4G
nn: Berre 4G

en: Only 3G
nn: Berre 3G

en: Only 2G
nn: Berre 2G

en: Save profile
nn: Lagra profil

en: Modem not available
nn: Modem ikkje tilgjengeleg

en: Mobile data
nn: Mobildata

en: No SIM is inserted.
nn: Manglar SIM-kort.

en: Mobile data is not available with this modem.
nn: Mobildata er ikkje tilgjengeleg med dette modemet.

en: An APN needs to be configured to have mobile data.
nn: Ein APN må setjast opp til å ha mobildata.

en: Whether mobile data is enabled.
nn: Om bruk av mobildata er påslått.

en: Data Usage
nn: Databruk

en: View data usage.
nn: Vis databruk.

en: View SIM %1 details.
nn: Vis SIM %1-detaljar.

en: Modem Control
nn: Modemstyring

en: Force Modem Restart
nn: Tving omstart av modem

en: Modem Details
nn: Modemdetaljar

en: Access Technologies
nn: Tilgangsteknologi

en: Manufacturer
nn: Produsent

en: Model
nn: Modell

en: Owned Numbers:
nn: Eigde nummer:

en: Revision
nn: Revisjon

en: Signal Quality
nn: Signalkvalitet

en: State
nn: Tilstand

en: Failure Reason
nn: Grunn til feil

en: Registration State
nn: Registreringstilstand

en: Roaming
nn: Nettveksling

en: Firmware Version
nn: Fastvare-versjon

en: Interface Name
nn: Grensesnittnamn

en: Metered
nn: Forbruksmålt

en: Active NetworkManager Connection
nn: Aktiv NetworkManager-tilkopling

en: Device
nn: Eining

en: Device ID
nn: Einings-ID

en: Drivers:
nn: Drivarar:

en: Plugin
nn: Programtillegg

en: Power State
nn: Straumstatus

en: SIM Path
nn: SIM-adresse

en: APNs
nn: APN-ar

en: Edit
nn: Rediger

en: Unable to autodetect connection settings for your carrier. Please find your carrier's APN settings by either contacting support or searching online.
nn: Klarte ikkje finna tilkoplings­innstillingar for operatøren din automatisk. Du kan finna rette APN-innstillingar ved å kontakta kundestøtte for operatøren eller sjå på heimesida hans.

en: APN List
nn: APN-liste

en: Delete
nn: Slett

en: Add APN
nn: Ny APN

en: Automatically detect APN
nn: Finn automatisk APN

en: SIM Lock
nn: SIM-lås

en: SIM is locked
nn: SIM-kortet er låst

en: In order to use this SIM, you must first unlock it.
nn: For å bruka dette SIM-kortet må du først låsa det opp.

en: SIM is not locked
nn: SIM-kortet er ikkje låst

en: You can lock your SIM to require a set PIN code for phone calls and mobile data.
nn: Du kan låsa SIM-kortet slik at det krev ein PIN-kode for telefonsamtalar og mobildata.

en: Lock SIM
nn: Lås SIM-kort

en: Disable SIM Lock
nn: Fjern SIM-låsing

en: Disable the SIM lock feature and remove the passcode on the SIM.
nn: Fjern låsefunksjonen på SIM-kortet og tilhøyrande passkode.

en: Change PIN
nn: Byt PIN-kode

en: Change the passcode set on the SIM.
nn: Byt passkode på SIM-kortet.

en: Unlock SIM
nn: Lås opp SIM-kort

en: Attempts left: %1
nn: Forsøk att: %1

en: Enter PIN
nn: Skriv inn PIN-kode

en: Change SIM PIN
nn: Byt SIM-PIN-kode

en: PINs don't match!
nn: PIN-kodane er ikkje like.

en: PINs must be between 4 and 8 digits!
nn: PIN-koden må ha mellom 4–8 siffer.

en: Current PIN
nn: Gjeldande PIN-kode

en: New PIN
nn: Ny PIN-kode

en: Confirm PIN
nn: Stadfest PIN-koden

en: Remove SIM PIN
nn: Fjern SIM-PIN-kode

en: Add SIM PIN
nn: Legg til SIM-PIN-kode

en: This SIM slot is empty, a SIM card needs to be inserted in order for it to be used.
nn: SIM-sporet er låst. Du må setja inn eit SIM-kort før du kan bruka det.

en: Data Roaming
nn: Nettveksling

en: Allow your device to use networks other than your carrier.
nn: Tillat at eininga brukar andre mobilnett enn operatøren din sine.

en: Modify APNs
nn: Rediger APN-ar

en: Configure access point names for your carrier.
nn: Set opp APN-ar for operatøren din.

en: Networks
nn: Mobilnett

en: Select a network operator.
nn: Vel mobiloperatør.

en: Modify SIM lock settings.
nn: Endra innstillingar for SIM-lås.

en: View the details of the modem this SIM is connected to.
nn: Vis detaljar om modem som SIK-kortet er tilkopla.

en: SIM Details
nn: SIM-detaljar

en: Operator Code (modem)
nn: Operatørkode (modem)

en: Operator Name (modem)
nn: Operatørnamn (modem)

en: Operator Code (provided by SIM)
nn: Operatørkode (frå SIM-kort)

en: Operator Name (provided by SIM)
nn: Operatørkode (frå SIM-kort)

en: SIM ID
nn: SIM-ID

en: Emergency Numbers
nn: Naudnummer
