plasma-mobile - en to nn translation catalogue (40 entries)

en: Opens the initial start wizard without modifying configuration
nn: Opnar vegvisar for første start, utan å endra oppsettet

en: Edit APN
nn: Rediger APN

en: Name
nn: Namn

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Password
nn: Passord

en: Network type
nn: Nettverkstype

en: Only 4G
nn: Berre 4G

en: Only 3G
nn: Berre 3G

en: Only 2G
nn: Berre 2G

en: Any
nn: Vilkårleg

en: Cellular
nn: Mobilnettverk

en: Please configure your APN below for mobile data, further information will be available with your carrier.
nn: Set opp APN for mobildata nedanfor. Du finn meir informasjon hos mobil­leverandøren din.

en: You are connected to the mobile network.
nn: Du er kopla til mobilnettverket.

en: Please insert a SIM card into your device.
nn: Set inn eit SIM-kort i eininga.

en: Your device does not have a modem available.
nn: Eininga di har ikkje eit modem tilgjengeleg.

en: Mobile Data
nn: Mobildata

en: Edit
nn: Rediger

en: Delete
nn: Slett

en: Add APN
nn: Legg til APN

en: Complete!
nn: Ferdig!

en: Your device is now ready. <br /><br />Enjoy <b>%1</b>!
nn: Eininga er no klar til bruk.<br /><br />Kos deg med <b>%1</b>!

en: Before we get started…
nn: Før me set i gang …

en: Adjust the screen brightness to be comfortable for the installation process.
nn: Juster lysstyrken slik at han er behageleg.

en: Adjust the size of elements on the screen.
nn: Juster storleiken på skjermelementa.

en: Display Scaling
nn: Skjermskalering

en: Dark Theme
nn: Mørkt tema

en: Time and Date
nn: Dato og klokkeslett

en: Select your time zone and preferred time format.
nn: Vel tidssone og føretrekt format for klokkeslett.

en: 24-Hour Format
nn: 24-times format

en: Invalid input.
nn: Ugyldige inndata.

en: Connect to
nn: Kopla til

en: Network
nn: Nettverk

en: Connect to a WiFi network for network access.
nn: Kopla til Wi-Fi-nettverk for tilgang til nettet.

en: Password…
nn: Passord …

en: Welcome to<br/><b>Plasma Mobile</b>
nn: Velkommen til<br/><b>Plasma Mobile</b>

en: Powered by<br/><b>%1</b>
nn: Driven av<br/><b>%1</b>

en: Next
nn: Neste

en: Initial Start
nn: Første start

en: Back
nn: Tilbake

en: Finish
nn: Fullfør
