plasma-mobile - en to pa translation catalogue (41 entries)

en: Opens the initial start wizard without modifying configuration
pa: ਸੰਰਚਨਾ ਬਦਲਣ ਤੋਂ ਬਿਨਾਂ ਸ਼ੁਰੂਆਤੀ ਸਹਾਇਕ ਖੋਲ੍ਹਦਾ ਹੈ

en: © 2023 KDE Community
pa: © 2023 ਕੇਡੀਈ ਕਮਿਊਨਟੀ

en: Devin Lin
pa: ਡੇਵਿਨ ਲਿਨ

en: Edit APN
pa: APN ਸੋਧੋ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Username
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ-ਨਾਂ

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Network type
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਦੀ ਕਿਸਮ

en: Only 4G
pa: ਸਿਰਫ਼ 4G

en: Only 3G
pa: ਸਿਰਫ਼ 3G

en: Only 2G
pa: ਸਿਰਫ਼ 2G

en: Any
pa: ਕੋਈ ਵੀ

en: Cellular
pa: ਸੈਲੂਲਰ

en: Your device does not have a modem available.
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਡਿਵਾਈਸ ਲਈ ਮਾਡਮ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: Please configure your APN below for mobile data, further information will be available with your carrier.
pa: ਮੋਬਾਈਲ ਡਾਟੇ ਲਈ ਹੇਠਾਂ ਆਪਣਾ APN ਸੰਰਚਿਤ ਕਰੋ, ਹੋਰ ਜਾਣਕਾਰੀ ਤੁਹਾਡੇ ਕੈਰੀਅਰ ਤੋਂ ਮਿਲੇਗੀ।

en: You are connected to the mobile network.
pa: ਤੁਸੀਂ ਮੋਬਾਈਲ ਨੈੱਟਵਰਕ ਨਾਲ ਕਨੈਕਟ ਹੋ।

en: Please insert a SIM card into your device.
pa: ਆਪਣੇ ਡਿਵਾਈਸ ਵਿੱਚ ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਪਾਓ।

en: Mobile Data
pa: ਮੋਬਾਈਲ ਡਾਟਾ

en: Edit
pa: ਸੋਧੋ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Add APN
pa: APN ਜੋੜੋ

en: Complete!
pa: ਪੂਰਾ!

en: Your device is now ready. <br /><br />Enjoy <b>%1</b>!
pa: ਤੁਹਾਡਾ ਡਿਵਾਈਸ ਤਿਆਰ ਹੈ। <br /><br /><b>%1</b> ਦਾ ਆਨੰਦ ਮਾਣੋ!

en: Before we get started…
pa: ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਤੋਂ ਪਹਿਲਾਂ…

en: Adjust the screen brightness to be comfortable for the installation process.
pa: ਸਕਰੀਨ ਚਮਕ ਨੂੰ ਇੰਸਟਾਲੇਸ਼ਨ ਕਾਰਵਾਈ ਲਈ ਸੌਖਾ ਰੱਖਣ ਲਈ ਮੁਆਫ਼ਕ ਕਰੋ।

en: Adjust the size of elements on the screen.
pa: ਸਕਰੀਨ ਉੱਤੇ ਚੀਜ਼ਾਂ ਦਾ ਆਕਾਰ ਅਡਜੱਸਟ ਕਰੋ।

en: Display Scaling
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ ਸਕੇਲਿੰਗ

en: Dark Theme
pa: ਗੂੜ੍ਹਾ ਥੀਮ

en: Time and Date
pa: ਸਮਾਂ ਤੇ ਤਾਰੀਖ

en: Select your time zone and preferred time format.
pa: ਆਪਣਾ ਸਮਾਂ ਖੇਤਰ ਅਤੇ ਪਸੰਦੀਦਾ ਸਮਾਂ ਫਾਰਮੈਟ ਚੁਣੋ।

en: 24-Hour Format
pa: 24-ਘੰਟੇ ਰੂਪ ਵਿੱਚ

en: Invalid input.
pa: ਗਲਤ ਇੰਪੁੱਟ ਹੈ।

en: Connect to
pa: ਕਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: Network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ

en: Connect to a WiFi network for network access.
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਪਹੁੰਚ ਲਈ ਵਾਈ-ਫਾਈ ਨੈੱਟਵਰਕ ਨਾਲ ਕਨੈਕਟ ਕਰੋ।

en: Password…
pa: ਪਾਸਵਰਡ…

en: Welcome to<br/><b>%1</b>
pa: <br/><b>%1</b> ਵਲੋਂ ਜੀ ਆਇਆਂ ਨੂੰ

en: Next
pa: ਅੱਗੇ

en: Initial Start
pa: ਸ਼ੁਰੂਆਤ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: Finish
pa: ਮੁਕੰਮਲ
