plasma-settings - en to pa translation catalogue (16 entries)

en: Languages
pa: ਭਾਸ਼ਾਵਾਂ

en: Apply
pa: ਲਾਗੂ ਕਰੋ

en: On-Screen Keyboard
pa: ਆਨ-ਸਕਰੀਨ ਕੀਬੋਰਡ

en: Type anything here…
pa: ਇੱਥੇ ਕੁਝ ਵੀ ਦਿਖਾਓ…

[ctx: @title:group]
en: Feedback
pa: ਸੁਝਾਅ

en: Sound
pa: ਸਾਊਂਡ

en: Whether to emit a sound on keypress.
pa: ਕੀ ਸਵਿੱਚ ਦਬਾਉਣ ਉੱਤੇ ਆਵਾਜ਼ ਆਵੇ।

en: Vibration
pa: ਕੰਪਨ

en: Whether to vibrate on keypress.
pa: ਸਵਿੱਚ ਦਬਾਉਣ ਉੱਤੇ ਕੰਪਨ ਹੈ।

[ctx: @title:group]
en: Text Correction
pa: ਲਿਖਤ ਲਈ ਸੋਧੋ

en: Check spelling of entered text
pa: ਲਿਖੀ ਲਿਖਤੀ ਵਾਸਤੇ ਸ਼ਬਦ-ਜੋੜ ਦੀ ਜਾਂਚ ਕਰੋ

en: Capitalize the first letter of each sentence
pa: ਹਰ ਵਾਕ ਦੇ ਪਹਿਲੇ ਅੱਖਰ ਨੂੰ ਵੱਡਾ ਬਣਾਓ

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
pa: ਜਦੋਂ ਖਾਲੀ ਥਾਂ ਪਾਈ ਜਾਵੇ ਤਾਂ ਮੌਜੂਦਾ ਸ਼ਬਦ ਨੂੰ ਪਹਿਲੇ ਸੁਝਾਅ ਨਾਲ ਪੂਰਾ ਕਰੋ

en: Suggest potential words in word ribbon
pa: ਸ਼ਬਦ-ਫੱਟੀ ਵਿੱਚ ਸੰਭਾਵੀ ਸ਼ਬਦਾਂ ਦਾ ਸੁਝਾਅ ਦਿਓ

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
pa: ਜਦੋਂ ਖਾਲੀ ਥਾਂ ਨੂੰ ਦੋ ਵਾਰ ਦਬਾਇਆ ਜਾਵੇ ਤਾਂ ਵਿਰਾਮ-ਚਿੰਨ੍ਹ ਪਾਓ

en: Configure Languages
pa: ਭਾਸ਼ਾਵਾਂ ਦੀ ਸੰਰਚਨਾ
