plasma-mobile - en to pa translation catalogue (38 entries)

en: Open Containing Folder
pa: ਰੱਖਣ ਵਾਲਾ ਫੋਲਡਰ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: &Copy
pa: ਕਾਪੀ ਕਰੋ(&C)

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ ਕਾਪੀ ਕਰੋ

en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Clear All Notifications
pa: ਸਾਰੇ ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਮਿਟਾਓ

en: On
pa: ਚਾਲੂ

en: Off
pa: ਬੰਦ

en: SIM Locked
pa: ਸਿਮ ਲਾਕ ਹੈ

en: Playback Streams
pa: ਪਲੇਅਬੈਕ ਸਟਰੀਮਾਂ

en: Recording Streams
pa: ਰਿਕਾਰਡਿੰਗ ਸਟਰੀਮਾਂ

en: Device name not found
pa: ਡਿਵਾਈਸ ਨਾਂ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Show additional options for %1
pa: %1 ਲਈ ਹੋਰ ਚੋਣਾਂ ਵੇਖਾਓ

en: Notification Sounds
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਸਾਊਂਡ

en: Stream name not found
pa: ਸਟਰੀਮ ਦਾ ਨਾਂ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: Unmute
pa: ਨਾ-ਚੁੱਪ

en: Mute
pa: ਚੁੱਪ

en: Open audio settings
pa: ਆਡੀਓ ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: No media playing
pa: ਕੋਈ ਮੀਡੀਆ ਨਹੀਂ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

en: Previous track
pa: ਪਿਛਲਾ ਟਰੈਕ

en: Play or Pause media
pa: ਮੀਡਿਆ ਚਲਾਓ ਜਾਂ ਰੋਕੋ

en: Next track
pa: ਅਗਲਾ ਟਰੈਕ

[ctx: Reply to message]
en: Reply
pa: ਜਵਾਬ ਦਿਓ

en: More Options…
pa: …ਹੋਰ ਚੋਣਾਂ

[ctx: Text field placeholder]
en: Type a reply…
pa: …ਜਵਾਬ ਲਿਖੋ

[ctx: @action:button]
en: Send
pa: ਭੇਜੋ

[ctx: Job name, e.g. Copying is paused]
en: %1 (Paused)
pa: %1 (ਵਿਰਾਮ ਹੈ)

[ctx: Job name, e.g. Copying has failed]
en: %1 (Failed)
pa: %1 (ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ)

en: Job Failed
pa: ਜਾਬ ਅਸਫ਼ਲ ਹੋਈ

[ctx: Job name, e.g. Copying has finished]
en: %1 (Finished)
pa: %1 (ਮੁਕੰਮਲ)

en: Job Finished
pa: ਜਾਬ ਪੂਰੀ ਹੋਈ

[ctx: Notification was added minutes ago, keep short]
en: %1m ago
pa: %1 ਮਿੰਟ ਪਹਿਲਾਂ

[ctx: seconds remaining, keep short]
en: %1 s remaining
pa: %1 ਸ ਬਾਕੀ

[ctx: minutes remaining, keep short]
en: %1m remaining
pa: %1 ਮਿੰਟ ਬਾਕੀ

[ctx: hours remaining, keep short]
en: %1h remaining
pa: %1 ਘੰਟਾ ਬਾਕੀ

en: Notification service not available
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਸੇਵਾ ਉਪਲਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2'
pa: ਨੋਟੀਫਿਕੇਸ਼ਨ ਇਸ ਵੇਲੇ '%1 %2' ਵਲੋਂ ਦਿੱਤੇ ਜਾ ਰਹੇ ਹਨ

en: Show Fewer
pa: ਘੱਟ ਵੇਖਾਓ

[ctx: Expand to show n more notifications]
en: Show %1 More
pa: %1 ਹੋਰ ਵੇਖਾਓ
