plasma-settings - en to pa translation catalogue (310 entries)

en: Unable to change NTP settings
pa: NTP ਸੈਟਿੰਗਾਂ ਬਦਲਣ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Unable to set current time
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਸਮਾਂ ਸੈੱਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

en: Unable to set timezone
pa: ਸਮਾਂ-ਖੇਤਰ ਸੈੱਟ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਮਰੱਥ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Abidjan
pa: ਅਬੀਦਜਾਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Accra
pa: ਅੱਕਰਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Adak
pa: ਅਡਾਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Adelaide
pa: ਐਡੀਲੈਂਡ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aden
pa: ਅਦਾਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Amsterdam
pa: ਐਸਟਰਡੈਮ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Anguilla
pa: ਐਂਨਗੁਈਲਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Antananarivo
pa: ਐਟਾਨਾਰੀਵੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Antigua
pa: ਐਂਟੀਗੁਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Apia
pa: ਅਪੀਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aqtau
pa: ਅਕਟਾਊ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Araguaina
pa: ਆਰਗੂਮੀਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aruba
pa: ਅਰੂਬੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ashgabat
pa: ਅਸ਼ਗਾਬਾਤ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Asmara
pa: ਅਸਮਾਰਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Astrakhan
pa: ਅਸਟਰਾਖਾਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Asuncion
pa: ਅਸਨਸੀਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Athens
pa: ਏਥਨਜ਼

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Atikokan
pa: ਅਟੀਕੋਕਾਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Auckland
pa: ਆਕਲੈਂਡ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Azores
pa: ਅਜ਼ੋਰਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baghdad
pa: ਬਗਦਾਦ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahrain
pa: ਬਹਿਰੀਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baku
pa: ਬਾਕੂ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bamako
pa: ਬਾਕਾਮੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bangkok
pa: ਬੈਂਕਾਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bangui
pa: ਬੰਗੂਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Banjul
pa: ਬਾਂਜੁਲ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Barbados
pa: ਬਾਰਬਾਡੋਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Beirut
pa: ਬੇਰੂਤ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belem
pa: ਬੀਲੀਮ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belgrade
pa: ਬੇਲਗਰੇਡ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belize
pa: ਬੀਲੀਜ਼ਿ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Berlin
pa: ਬਰਲਿਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bermuda
pa: ਬਾਰਮੁਡਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bishkek
pa: ਬਿਸ਼ਕਾਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Blanc-Sablon
pa: ਬਲਾਂਸ-ਸਾਬਲੋਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Blantyre
pa: ਬਲਾਨਟਰੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bogota
pa: ਬੋਗੋਟਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Boise
pa: ਬੋਈਲੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bougainville
pa: ਬੌਜਿਨਵਿਲੇ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bratislava
pa: ਬਰਾਟੀਸਲਾਵਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brazzaville
pa: ਬਰੱਜ਼ਾਵੀਲੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brisbane
pa: ਬਰਿਸਬੇਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Broken Hill
pa: ਬਰੋਕਨ ਹਿੱਲ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brunei
pa: ਬਰੂਨਈ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brussels
pa: ਬਰੂਸਲਜ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bucharest
pa: ਬੁਚੈਰੀਸਟ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Budapest
pa: ਬੁਡਾਪੈਸਟ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Buenos Aires
pa: ਬੋਈਨੋਸ ਏਅਰਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bujumbura
pa: ਬੂਜ਼ੂਮਬੂਰਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cairo
pa: ਕਾਇਰਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Canary
pa: ਕੈਨਰੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cancun
pa: ਕਾਨਕੂਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cape Verde
pa: ਕੇਪ ਵੀਰਡੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Caracas
pa: ਕਾਟਾਕਾਮੇਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Casablanca
pa: ਕਾਸਾਬਲਾਨਾਸਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Catamarca
pa: ਕਾਟਾਮਾਰਸਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cayenne
pa: ਕੀਯਿਨੇ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cayman
pa: ਕਾਅਮਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Center
pa: ਸੈਂਟਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chagos
pa: ਸ਼ਿਗੋਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chatham
pa: ਚਾਥਾਮ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chicago
pa: ਸ਼ਿਕਾਗੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chihuahua
pa: ਸ਼ਿਹੂਆਗੂਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chisinau
pa: ਚੀਸੀਨੂ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Choibalsan
pa: ਚੋਬਾਲਸਾਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chongqing
pa: ਚੋਂਗਕਿੰਗ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Christmas
pa: ਕ੍ਰਿਸਮਿਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chuuk
pa: ਚੂਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cocos
pa: ਕੋਕੋਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Colombo
pa: ਕੋਲੰਬੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Comoro
pa: ਕੰਮੋਰੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Conakry
pa: ਕੋਨਾਕਰਏ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Copenhagen
pa: ਕੋਪੀਨਹਾਜਿਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cordoba
pa: ਕੋਰਡੋਬਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Costa Rica
pa: ਕੋਸਟਾ ਰੀਕਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Curacao
pa: ਕੂਰਾਕੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dakar
pa: ਡਾਕਾਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Damascus
pa: ਡਾਮਾਕੁਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Danmarkshavn
pa: ਡਮਾਰਕਸ਼ਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dar es Salaam
pa: ਦਰ ਅਸ ਸਲਾਮ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Darwin
pa: ਡਰਾਵਿਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Davis
pa: ਡੇਵਿਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dawson Creek
pa: ਡਵਸਨ ਕਰੀਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dawson
pa: ਡਵਸਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Denver
pa: ਡੀਨਵਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Detroit
pa: ਡਿਟਰੋਇਡ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dhaka
pa: ਢਾਕਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dili
pa: ਦਿਲੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Djibouti
pa: ਡਜੀਬੁਉਟੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dominica
pa: ਡੋਮਾਨੀਕਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Douala
pa: ਡੋਉਅਲਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dubai
pa: ਡੁਬਈ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dublin
pa: ਡੁਬਲਿਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dushanbe
pa: ਡੋਸ਼ਾਬੇ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Easter
pa: ਈਸਟਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Edmonton
pa: ਐਡਮੈਂਟਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Eirunepe
pa: ਈਰੂਨੀਪੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: El Salvador
pa: ਅਲ ਸਾਲਵੇਡੋਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Enderbury
pa: ਐਡੀਰਬੁਰੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Eucla
pa: ਯੂਕਲਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Faroe
pa: ਫੇਰੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Fiji
pa: ਫਿਜ਼ੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Freetown
pa: ਫਰੀਟਾਊਂਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Funafuti
pa: ਫੁਨਾਫੂਟੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gaborone
pa: ਗਾਬੋਰੋਨੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Galapagos
pa: ਗਾਲਾਪਾਗੋਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gambier
pa: ਗਾਮਬੀਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gaza
pa: ਗਾਜ਼ਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Gibraltar
pa: ਗੀਬਰਾਲਟਾਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Glace Bay
pa: ਗਲਸ ਬੇਅ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Godthab
pa: ਗਡਥਬ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Goose Bay
pa: ਗੂਜ਼ ਬੇਅ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Grand Turk
pa: ਗਰੈਂਡ ਟਰੰਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Grenada
pa: ਗਰੀਨਾਡਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guatemala
pa: ਗੁਆਟੇਮਾਲਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Guyana
pa: ਗੁਆਨਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Halifax
pa: ਹੈਲੀਫੈਕਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Harare
pa: ਹਰਾਰੇ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Harbin
pa: ਹਾਰਬਿਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Havana
pa: ਹਵਾਨਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hermosillo
pa: ਹੀਰਮੋਸਿਲੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hobart
pa: ਹੋਬਰਟ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hong Kong
pa: ਹਾਂਗਕਾਂਗ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Honolulu
pa: ਹੋਨੋਲੂਲੂ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Indianapolis
pa: ਇੰਡੀਆਨਾਪੋਲੀਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Inuvik
pa: ਇਨੂਵਿਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Iqaluit
pa: ਇਕਿਉਲੁਟ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Irkutsk
pa: ਇਰਕੁਤਸਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Isle of Man
pa: ਇਸਲੀ ਆਫ ਮੈਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Istanbul
pa: ਇਸਤਾਂਬੁਲ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jakarta
pa: ਜੈਕਾਰਤਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jamaica
pa: ਜੈਮਿਕਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jayapura
pa: ਜਾਯਾਪੁਰਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jersey
pa: ਜਰਸੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Jerusalem
pa: ਜੇਰੂਸਲੇਮ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Johannesburg
pa: ਜੌਹਨਸਬਰਗ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Johnston
pa: ਜੌਹਨਸਟੋਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Juba
pa: ਜੂਬਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Juneau
pa: ਜੂੰਈਕੁ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kabul
pa: ਕਾਬੁਲ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kaliningrad
pa: ਕਾਲੀਨੀਂਗਰਾਡ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kamchatka
pa: ਕਾਮਚਾਟਕਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kampala
pa: ਕੰਪਾਲਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Karachi
pa: ਕਰਾਚੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kashgar
pa: ਕਾਸ਼ਗਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kathmandu
pa: ਕਾਠਮਾਂਡੂ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kerguelen
pa: ਕਾਰਗੂਈਲੀਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khartoum
pa: ਖਾਰਟੌਮ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kiritimati
pa: ਕੀਰਮੀਸਟੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Knox
pa: ਨਾਕਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kolkata
pa: ਕੋਲਕਾਤਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kosrae
pa: ਕੋਸਰਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Krasnoyarsk
pa: ਕਰਾਸਨੋਯਾਰਸਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuala Lumpur
pa: ਕੁਆਲੰਪੁਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuching
pa: ਕੋਚਿੰਗ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kuwait
pa: ਕੁਵੈਤ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kwajalein
pa: ਕਵਾਜਾਲੀਨਿ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: La Paz
pa: ਲੇ ਪੇਜ਼

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lagos
pa: ਲਾਗੋਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Libreville
pa: ਲੀਬਰੇਵਿੱਲੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lima
pa: ਲੀਮਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lindeman
pa: ਲਿੰਡੇਮਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lisbon
pa: ਲਿਸਬੋਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ljubljana
pa: ਲਜਬਲੀਜਾਨਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lome
pa: ਲੋਮੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: London
pa: ਲੰਡਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lord Howe
pa: ਲਾਰਡ ਹੂਵੇ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Los Angeles
pa: ਲਾਸ ਐਂਜ਼ਲਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Luanda
pa: ਲੂੰਡਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lubumbashi
pa: ਲੁਬੂਮਬਾਸ਼ੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lusaka
pa: ਲੁਸਾਕਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Luxembourg
pa: ਲਕਸ਼ਮਬਰਗ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Macau
pa: ਮਾਕਾਓ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Madeira
pa: ਮਾਡੀਈਰਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Madrid
pa: ਮਾਡਰੀਡ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Magadan
pa: ਮਾਗਾਡਾਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mahe
pa: ਮਾਹੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Majuro
pa: ਮਾਜਰੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Makassar
pa: ਮਾਕਾਸਾਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Malabo
pa: ਮਾਲਾਬੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maldives
pa: ਮਾਲਦੀਵ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Malta
pa: ਮਾਲਟਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Managua
pa: ਮੰਨਾਗੁਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Manaus
pa: ਮਾਨਾਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Manila
pa: ਮਾਨੀਲਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mariehamn
pa: ਮਰੀਈਹਾਮਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Marigot
pa: ਮੇਰੀਗੁਟ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Melbourne
pa: ਮੈਲਬਰਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mexico City
pa: ਮੈਕਸਿਕੋ ਸਿਟੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Minsk
pa: ਮਿਨਸਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Mogadishu
pa: ਮੋਗਾਡੀਸ਼ੂ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Monaco
pa: ਮੋਨਕੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moscow
pa: ਮਾਸਕੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Muscat
pa: ਮਸਟਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nairobi
pa: ਨੈਰੋਬੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: New York
pa: ਨਿਊਯਾਰਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Omsk
pa: ਓਮਸਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Oral
pa: ਓਰਾਲ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Oslo
pa: ਉਸਲੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pago Pago
pa: ਪਾਗੋ ਪਾਗੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Palau
pa: ਪਾਲਾਉ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Panama
pa: ਪੈਨਾਮਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Paris
pa: ਪੈਰਿਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Perth
pa: ਪਰਥ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Petersburg
pa: ਪੀਟਰਸਬਰਗ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Phoenix
pa: ਫੋਨੇਕਿਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Pontianak
pa: ਪੋਟੀਆਨਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Port of Spain
pa: ਪੋਰਟ ਆਫ ਸਪੇਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qatar
pa: ਕਤਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rangoon
pa: ਰੰਗੂਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Regina
pa: ਰਿਜਾਈਨਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Reykjavik
pa: ਰਾਯਕਾਜੋਵਿਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riga
pa: ਰੀਗਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riyadh
pa: ਰਿਆਧ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rome
pa: ਰੋਮ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Salta
pa: ਸਾਲਾਟਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Samarkand
pa: ਸਮਰਕੰਦ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: San Juan
pa: ਸਾਨ ਜੂਆਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Seoul
pa: ਸਿਓਲ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Shanghai
pa: ਸਿੰਘਾਈ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Singapore
pa: ਸਿੰਘਾਪੁਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Skopje
pa: ਸਕੋਪਜੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sofia
pa: ਸੋਫੀਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: South Georgia
pa: ਦੱਖਣੀ ਜਾਰਜੀਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Swift Current
pa: ਸਵਿਫਟ ਕਰੰਟ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sydney
pa: ਸਿਡਨੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Taipei
pa: ਤਾਈਪੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tallinn
pa: ਟਾਲੀਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tashkent
pa: ਤਾਸ਼ਕੰਦ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tbilisi
pa: ਤਬੀਲੀਸੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tegucigalpa
pa: ਟੀਗੂਸੀਗਾਲੀਪਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tehran
pa: ਤਹਿਰਾਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tell City
pa: ਟੈਲ ਸਿਟੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Thunder Bay
pa: ਥੰਡਰ ਬੇਅ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tokyo
pa: ਟੋਕੀਓ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Toronto
pa: ਟੋਰਾਂਟੋ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tripoli
pa: ਤਰੀਪੋਲੀ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tunis
pa: ਟੁਨਿਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulaanbaatar
pa: ਯਲੱਨਬੱਤਾਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Urumqi
pa: ਓਰੂਮਕਿਊ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ushuaia
pa: ਉਸ਼ੂਆਈਆ

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-00:00
pa: UTC+-00:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-01:00
pa: UTC+-01:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-02:00
pa: UTC+-02:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-03:00
pa: UTC+-03:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-03:30
pa: UTC+-03:30

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-04:00
pa: UTC+-04:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-04:30
pa: UTC+-04:30

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-05:00
pa: UTC+-05:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-06:00
pa: UTC+-06:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-07:00
pa: UTC+-07:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-08:00
pa: UTC+-08:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-09:00
pa: UTC+-09:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-10:00
pa: UTC+-10:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-11:00
pa: UTC+-11:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-12:00
pa: UTC+-12:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-13:00
pa: UTC+-:13:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC-14:00
pa: UTC+-14:00

[ctx: This is a generic time zone name, localize as needed]
en: UTC
pa: UTC+

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Uzhhorod
pa: ਉਜ਼ਹੋਰੋਡ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vaduz
pa: ਵਾਡੁਜ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vancouver
pa: ਵੈਨਕੂਵਰ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vatican
pa: ਵਾਟੀਕੇਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vevay
pa: ਵੀਵਾਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vienna
pa: ਵੀਆਨਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vientiane
pa: ਵਿਅੰਟਾਈਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vilnius
pa: ਵਿਲਨੀਅਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vladivostok
pa: ਵਲਾਡੀਵੋਸਟੋਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Volgograd
pa: ਵੋਲਗੋਗਰਾਦ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vostok
pa: ਵੋਸਟੋਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Wake
pa: ਵੇਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Warsaw
pa: ਵਾਰਸਾ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Whitehorse
pa: ਵਾਈਟਹਾਰਸ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Winnipeg
pa: ਵਿਨੀਪੈਗ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yakutat
pa: ਯਾਕੁਟਟ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yakutsk
pa: ਯਾਕੁਤਸਕ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yangon
pa: ਯਾਂਗੋਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yekaterinburg
pa: ਯਾਕਾਤੀਰਿੰਗਬਰਗ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yellowknife
pa: ਯੈਲੋਨਾਈਫ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yerevan
pa: ਯੇਰੇਵਾਨ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zagreb
pa: ਜ਼ਾਗਰਬ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zaporizhzhia
pa: ਜਾਪੋਰੀਜ਼ਜ਼ੀਆ

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zurich
pa: ਜ਼ੂਰਿਕ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
pa: ਅਫ਼ਰੀਕਾ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
pa: ਅਮਰੀਕਾ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
pa: ਐਂਟਾਰਟਿਕਾ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Asia
pa: ਏਸ਼ੀਆ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
pa: ਅਟਲਾਂਟਿਕ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Australia
pa: ਆਸਟਰੇਲੀਆ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
pa: ਯੂਰਪ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
pa: ਇੰਡੀਅਨ

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
pa: ਪ੍ਰਸ਼ਾਂਤ

en: Display
pa: ਡਿਸਪਲੇਅ

en: 24-Hour Format
pa: 24-ਘੰਟੇ ਰੂਪ ਵਿੱਚ

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
pa: ਕੀ ਘੜੀਆਂ ਲਈ ਸਮਾਂ 24-ਘੰਟਿਆਂ ਦੇ ਰੂਪ ਵਿੱਚ ਵਰਤਣਾ ਹੈ।

en: Timezone
pa: ਸਮਾਂ-ਖੇਤਰ

en: Time and Date
pa: ਸਮਾਂ ਤੇ ਤਾਰੀਖ

en: Automatic Time Synchronization
pa: ਸਮਾਂ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਸਿੰਕ ਕਰੋ

en: Whether to set the time automatically.
pa: ਕੀ ਸਮਾਂ ਆਪਣੇ-ਆਪ ਸੈਟ ਕਰਨਾ ਹੈ।

en: System Time
pa: ਸਿਸਟਮ ਦਾ ਸਮਾਂ

en: System Date
pa: ਸਿਸਟਮ ਦੀ ਤਾਰੀਖ

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
pa: ਸਮਾਂ-ਖੇਤਰ ਚੁਣੋ

en: Pick System Time
pa: ਸਿਸਟਮ ਦਾ ਸਮਾਂ ਚੁਣੋ

en: AM
pa: ਸਵੇਰ

en: PM
pa: ਸ਼ਾਮ
