plasma-settings - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: Languages
pl: Języki

en: Apply
pl: Zastosuj

en: On-Screen Keyboard
pl: Klawiatura ekranowa

en: Type anything here…
pl: Wpisz tutaj cokolwiek...

[ctx: @title:group]
en: Feedback
pl: Informacja zwrotna

en: Sound
pl: Dźwięk

en: Whether to emit a sound on keypress.
pl: Określa czy dawać głos po naciśnięciu klawisza

en: Vibration
pl: Drgania

en: Whether to vibrate on keypress.
pl: Określa czy zadrżeć po naciśnięciu klawisza

[ctx: @title:group]
en: Text Correction
pl: Poprawianie tekstu

en: Check spelling of entered text
pl: Popraw pisownię wpisywanego tekstu

en: Capitalize the first letter of each sentence
pl: Zamień pierwszą literę na wielką literę w każdym zdaniu

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
pl: Uzupełnij bieżące słowo pierwszą podpowiedzią po naciśnięciu klawisza spacji

en: Suggest potential words in word ribbon
pl: Podpowiadaj słowa w oknie wysuwnym

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
pl: Wstaw kropkę, po dwukrotnym naciśnięciu klawisza spacji

en: Configure Languages
pl: Ustawienia języków
