plasma-mobile - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Remove from favourites
pt: Remover dos favoritos

en: Add applications to your favourites so they show up here.
pt: Adicione aplicações aos seus favoritos para que apareçam aqui.

en: Move out of folder
pt: Sair da pasta

en: Add to favourites
pt: Adicionar aos favoritos

en: Applications
pt: Aplicações

[ctx: Default application folder name.]
en: Folder
pt: Pasta
