plasma-mobile - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
pt: As mudanças de disposição estão restritas pelo administrador de sistemas

en: General
pt: Geral

en: Homescreen Layout
pt: Disposição do Ecrã Inicial

en: The homescreen layout to use.
pt: A disposição do ecrã inicial a usar.

en: Wallpaper Plugin
pt: 'Plugin' do Papel de Parede

en: The wallpaper plugin to use.
pt: O 'plugin' do papel de parede a usar.

en: Wallpaper Plugins
pt: 'Plugins' do Papel de Parede

en: Get New Plugins…
pt: Obter Novos 'Plugins'…

en: Layout changes must be applied before other changes can be made
pt: As mudanças de disposição devem ser aplicadas antes de se poderem fazer outras alterações

en: Apply now
pt: Aplicar agora

en: Wallpaper
pt: Papel de parede

en: Change Wallpaper
pt: Modificar o Papel de Parede

en: Configure
pt: Configurar
