plasma-settings - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: System Information
pt: Informações do Sistema

en: Operating System
pt: Sistema Operativo

en: Webpage
pt: Página Web

en: KDE Plasma Version
pt: Versão do Plasma do KDE

en: KDE Frameworks Version
pt: Versão das Plataformas do KDE

en: Qt Version
pt: Versão do Qt

en: Kernel Version
pt: Versão do 'Kernel'

en: OS Type
pt: Tipo de SO

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
pt: %1-bits

en: Processor | Processors
pt[0]: Processador
pt[1]: Processadores

en: Memory
pt: Memória

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
pt: %1 de RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
pt: Desconhecida
