plasma-mobile - en to pt_BR translation catalogue (6 entries)

en: Remove from favourites
pt_BR: Remover dos favoritos

en: Add applications to your favourites so they show up here.
pt_BR: Adicione aplicativos aos seus favoritos para que eles apareçam aqui.

en: Move out of folder
pt_BR: Mover para fora da pasta

en: Add to favourites
pt_BR: Adicionar aos favoritos

en: Applications
pt_BR: Aplicativos

[ctx: Default application folder name.]
en: Folder
pt_BR: Pasta
