plasma-mobile - en to pt_BR translation catalogue (8 entries)

en: Record Screen
pt_BR: Gravar tela

en: Recording…
pt_BR: Gravando…

en: Writing…
pt_BR: Gravando...

en: Tap to start recording
pt_BR: Toque para iniciar a gravação

en: Screen is being captured…
pt_BR: A tela está sendo capturada...

en: Please wait…
pt_BR: Aguarde…

en: New Screen Recording
pt_BR: Nova gravação de tela

en: New Screen Recording saved in %1
pt_BR: Nova gravação de tela salva em %1
