plasma-settings - en to ro translation catalogue (16 entries)

en: System Information
ro: Informații despre sistem

[ctx: @action:button]
en: Copy
ro: Copiază

en: Operating System
ro: Sistem de operare

en: Webpage
ro: Pagină web

[ctx: @title:group]
en: Software
ro: Programe

en: KDE Plasma Version
ro: Versiune KDE Plasma

en: KDE Frameworks Version
ro: Versiune KDE Frameworks

en: Qt Version
ro: Versiune Qt

en: Kernel Version
ro: Versiune nucleu

en: OS Type
ro: Tip SO

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
ro: %1 de biți

[ctx: @title:group]
en: Hardware
ro: Echipament

en: Processor | Processors
ro[0]: Procesor
ro[1]: Procesoare
ro[2]: Procesoare

en: Memory
ro: Memorie

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
ro: %1 de RAM

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
ro: Necunoscută
