plasma-mobile - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
ru: Изменение компоновки запрещено администратором системы

en: General
ru: Общие

en: Homescreen Layout
ru: Компоновка начального экрана

en: The homescreen layout to use.
ru: Компоновка начального экрана, которую следует использовать.

en: Wallpaper Plugin
ru: Модуль обоев

en: The wallpaper plugin to use.
ru: Модуль обоев, который следует использовать.

en: Wallpaper Plugins
ru: Модули обоев

en: Get New Plugins…
ru: Загрузить новые модули…

en: Layout changes must be applied before other changes can be made
ru: Перед внесением других изменений необходимо применить изменения компоновки

en: Apply now
ru: Применить

en: Wallpaper
ru: Обои

en: Change Wallpaper
ru: Сменить обои

en: Configure
ru: Настроить
