plasma-mobile - en to sa translation catalogue (192 entries)

en: Error resetting the modem: %1
sa: मोडेम् पुनः सेट् कर्तुं त्रुटिः: %1

en: Error updating connection settings for %1: %2.
sa: %1 कृते संयोजनसेटिंग्स् अद्यतनीकरणे त्रुटिः: %2.

en: Error activating connection: %1
sa: संयोजनं सक्रियीकरणे त्रुटिः: %1

en: Error adding connection: %1
sa: संयोजनं योजयितुं त्रुटिः: %1

en: Error removing connection: %1
sa: संयोजनं निष्कासयितुं त्रुटिः: %1

en: Unknown
sa: अज्ञात

en: Unmanaged
sa: अप्रबन्धितम्

en: Unavailable
sa: अनुपलब्धम्

en: Disconnected
sa: विच्छिन्नः

en: Preparing
sa: सज्जीकरणम्

en: ConfiguringHardware
sa: हार्डवेयर विन्यस्तम्

en: ConfiguringIp
sa: विन्यस्तंIp

en: WaitingForSecondaries
sa: WaitingForSecondaries इति

en: Activated
sa: सक्रियः

en: Deactivating
sa: निष्क्रियं कुर्वन्

en: Failed
sa: असफल

en: GSM
sa: जीएसएम

en: GSM Compact
sa: जीएसएम संधि

en: GPRS
sa: जीपीआरएस

en: EDGE
sa: धारा

en: UMTS
sa: उमट्स्

en: HSDPA
sa: एचएसडीपीए

en: HSUPA
sa: हसुपा

en: HSPA+
sa: एचएसपीए+

en: CDMA2000 1xRTT
sa: सीडीएमए२००० १xआरटीटी

en: CDMA2000 EVDO-0
sa: सीडीएमए2000 ईवीडीओ-0

en: CDMA2000 EVDO-A
sa: सीडीएमए२००० ईवीडीओ-ए

en: CDMA2000 EVDO-B
sa: सीडीएमए2000 ईवीडीओ-बी

en: LTE
sa: एलटीई

en: 5GNR
sa: ५जीएनआर

en: Off
sa: दूरे

en: Low-power mode
sa: न्यून-शक्ति-विधा

en: Full power mode
sa: पूर्णशक्तिविधा

en: Initializing
sa: आरम्भं कुर्वन्

en: Locked
sa: तालाबद्धः

en: Disabled
sa: अक्षमित

en: Disabling
sa: अक्षमीकरणम्

en: Enabling
sa: सक्षमीकरणम्

en: Enabled
sa: सक्षमम्

en: Searching for network provider
sa: संजालप्रदातृणां अन्वेषणम्

en: Registered with network provider
sa: संजालप्रदातृणां समीपे पञ्जीकृतः

en: Disconnecting
sa: विच्छेदनम्

en: Connecting
sa: संयोजयन्

en: Connected
sa: संबद्धः

en: No error.
sa: न त्रुटिः।

en: Unknown error.
sa: अज्ञातदोषः ।

en: SIM is required but missing.
sa: सिम आवश्यकं किन्तु अनुपलब्धम्।

en: SIM is available but unusable.
sa: सिम उपलभ्यते किन्तु अप्रयोज्यम्।

en: Unknown modem capabilities.
sa: अज्ञात मोडेम क्षमता।

en: eSIM is not initialized.
sa: eSIM इत्यस्य आरम्भः न भवति ।

en: Not registered, not searching for new operator to register.
sa: न पञ्जीकृतः, पञ्जीकरणार्थं नूतनं संचालकं न अन्वेषयति।

en: Registered on home network.
sa: गृहजालपुटे पञ्जीकृतम्।

en: Not registered, searching for new operator to register with.
sa: पञ्जीकरणं न कृतवान्, पञ्जीकरणार्थं नूतनं संचालकं अन्वेषयति।

en: Registration denied.
sa: पञ्जीकरणं अङ्गीकृतम्।

en: Unknown registration status.
sa: अज्ञात पञ्जीकरण स्थिति।

en: Registered on a roaming network.
sa: रोमिंग नेटवर्क् इत्यत्र पञ्जीकृतम् ।

en: Registered for "SMS only", on home network.
sa: "केवलं SMS" कृते पञ्जीकृतम्, गृहजालपुटे।

en: Registered for "SMS only", roaming network.
sa: "केवलं SMS" कृते पञ्जीकृतम्, रोमिंग नेटवर्क्।

en: Emergency services only.
sa: आपत्कालीन सेवाएँ ही।

en: Registered for "CSFB not preferred", home network.
sa: "CSFB न प्राधान्यम्", गृहजालस्य कृते पञ्जीकृतम्।

en: Registered for "CSFB not preferred", roaming network.
sa: "CSFB न प्राधान्यम्", रोमिंग संजालस्य कृते पञ्जीकृतम् ।

en: Attached for access to Restricted Local Operator Services.
sa: प्रतिबन्धितस्थानीयसञ्चालकसेवासु प्रवेशार्थं संलग्नम्।

en: Scanning networks failed: %1
sa: संजालस्य स्कैनिङ्गं विफलम्: %1

en: Yes
sa: आम्‌

en: No
sa: नहि

en: GuessYes
sa: अनुमानं हाँ

en: GuessNo
sa: अनुमानसं

en: 2G
sa: २ग

en: 4G
sa: ४ग

en: 5G
sa: ५G

en: Any
sa: कश्चित्‌

en: Lock reason unknown.
sa: तालाकारणम् अज्ञातम्।

en: Modem is unlocked.
sa: मोडेम् अनलॉक्ड् अस्ति।

en: SIM requires the PIN code.
sa: सिम इत्यस्य कृते पिन कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

en: SIM requires the PIN2 code.
sa: सिम इत्यस्य कृते PIN2 कोडस्य आवश्यकता भवति ।

en: SIM requires the PUK code.
sa: सिम इत्यस्य कृते PUK कोडः आवश्यकः भवति ।

en: SIM requires the PUK2 code.
sa: सिम इत्यस्य कृते PUK2 कोडस्य आवश्यकता भवति ।

en: Modem requires the service provider PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते सेवाप्रदातुः पिनकोड् आवश्यकः भवति ।

en: Modem requires the service provider PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते सेवाप्रदातृणां PUK कोडस्य आवश्यकता भवति ।

en: Modem requires the network PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते नेटवर्क् पिन कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

en: Modem requires the network PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते नेटवर्क् PUK कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

en: Modem requires the PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते पिन कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

en: Modem requires the corporate PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते निगमस्य पिनसङ्केतः आवश्यकः भवति ।

en: Modem requires the corporate PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते निगमस्य PUK कोडस्य आवश्यकता भवति ।

en: Modem requires the PH-FSIM PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते PH-FSIM PIN कोडः आवश्यकः भवति ।

en: Modem requires the PH-FSIM PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते PH-FSIM PUK कोडस्य आवश्यकता भवति ।

en: Modem requires the network subset PIN code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते नेटवर्क् उपसमूहस्य पिन कोड् आवश्यकम् अस्ति ।

en: Modem requires the network subset PUK code.
sa: मोडेम् इत्यस्य कृते संजालस्य उपसमूहस्य PUK कोडस्य आवश्यकता भवति ।

en: (empty)
sa: (रिक्तम्‌)

en: Error toggling SIM lock: %1
sa: सिम तालान् टॉग्लिंग् त्रुटि: %1

en: Error changing the PIN: %1
sa: पिन परिवर्तने त्रुटिः: %1

en: Error sending the PIN: %1
sa: पिन प्रेषणेन त्रुटिः: %1

en: Error sending the PUK: %1
sa: PUK प्रेषणेन त्रुटिः: %1

en: Available Networks
sa: उपलब्धजालम्

en: none
sa: न कश्चित्

en: Current operator: %1
sa: वर्तमान संचालकः %1

en: Scan For Networks
sa: Scan For Networks इति

en: Edit APN
sa: एपीएन सम्पादयतु

en: New APN
sa: नवीन एपीएन

en: Name
sa: नामः

en: APN
sa: ए.पी.एन

en: Username
sa: उपयोक्तृनाम

en: Password
sa: समाभाष्

en: Network type
sa: संजालप्रकारः

en: 4G/3G/2G
sa: ४ग/३जी/२जी

en: 3G/2G
sa: ३ग/२जी

en: Only 4G
sa: केवलं ४जी

en: Only 3G
sa: केवलं 3G

en: Only 2G
sa: केवलं २जी

en: Save profile
sa: प्रोफाइल रक्षतु

en: Modem not available
sa: मोडेमः उपलब्धः नास्ति

en: Mobile data
sa: मोबाईल डाटा

en: No SIM is inserted.
sa: न सिम निवेशितः।

en: Mobile data is not available with this modem.
sa: अस्मिन् मोडेम् इत्यनेन सह चलदत्तांशः उपलब्धः नास्ति ।

en: An APN needs to be configured to have mobile data.
sa: एकं एपीएन् विन्यस्तं करणीयम् यत् तस्य कृते चलदत्तांशः भवति ।

en: Whether mobile data is enabled.
sa: चलदत्तांशः सक्षमः अस्ति वा।

en: Data Usage
sa: दत्तांशप्रयोगः

en: View data usage.
sa: दत्तांशस्य उपयोगं पश्यन्तु।

en: SIM | SIMs
sa[0]: सिम्
sa[1]: सिम

en: SIM %1
sa: सिम %1

en: View SIM %1 details.
sa: SIM %1 विवरणं पश्यन्तु।

en: Modem %1
sa: मोडेम %1

en: Modem Control
sa: मोडेम नियन्त्रणम्

en: Force Modem Restart
sa: बलात् मोडेम पुनः आरम्भ

en: Modem Details
sa: मोडेम विवरण

en: Access Technologies
sa: अभिगम प्रौद्योगिकी

en: IMEI
sa: इमेइ

en: Manufacturer
sa: निर्माता

en: Model
sa: प्रतिकृति

en: Owned Numbers:
sa: स्वामित्व संख्याः :

en: Revision
sa: कार्यदर्शन

en: Signal Quality
sa: संकेत गुणवत्ता

en: State
sa: राज्यम्‌

en: Failure Reason
sa: असफलता कारणम्

en: Registration State
sa: पञ्जीकरण राज्य

en: Roaming
sa: भ्रमणम्

en: Firmware Version
sa: फर्मवेयर संस्करणम्

en: Interface Name
sa: अन्तरफलकस्य नाम

en: Metered
sa: मीटर् कृतः

en: Active NetworkManager Connection
sa: सक्रिय NetworkManager संयोजन

en: Device
sa: उपकरणम्‌

en: Device ID
sa: डिवाइस आईडी

en: Drivers:
sa: चालकाः :

en: Plugin
sa: प्लगइन

en: Power State
sa: शक्ति राज्य

en: SIM Path
sa: सिम पथ

en: APNs
sa: एपीएन

en: Edit
sa: सम्पादन

en: Unable to autodetect connection settings for your carrier. Please find your carrier's APN settings by either contacting support or searching online.
sa: भवतः वाहकस्य कृते संयोजनसेटिंग्स् स्वयमेव ज्ञातुं असमर्थः । कृपया समर्थनस्य सम्पर्कं कृत्वा अथवा ऑनलाइन अन्वेषणं कृत्वा स्वस्य वाहकस्य APN सेटिंग्स् अन्वेष्टुम्।

en: APN List
sa: एपीएन सूची

en: Delete
sa: लुप्

en: Add APN
sa: एपीएन योजयतु

en: Automatically detect APN
sa: स्वचालितरूपेण एपीएन इत्यस्य अन्वेषणं कुर्वन्तु

en: SIM Lock
sa: सिम लॉक

en: SIM is locked
sa: सिमः ताडितः अस्ति

en: In order to use this SIM, you must first unlock it.
sa: एतस्य सिमस्य उपयोगाय प्रथमं भवद्भिः तस्य अनलॉक् करणीयम् ।

en: SIM is not locked
sa: सिम लॉक् न भवति

en: You can lock your SIM to require a set PIN code for phone calls and mobile data.
sa: दूरभाष-कॉलस्य, मोबाईल-दत्तांशस्य च कृते सेट्-पिन्-कोड्-इत्यस्य आवश्यकतां जनयितुं भवान् स्वस्य सिम्-इत्येतत् लॉक् कर्तुं शक्नोति ।

en: Lock SIM
sa: सिम लॉक करो

en: Disable SIM Lock
sa: SIM Lock निष्क्रियं कुर्वन्तु

en: Disable the SIM lock feature and remove the passcode on the SIM.
sa: सिम-लॉक्-विशेषतां निष्क्रियं कृत्वा सिम-मध्ये पासकोड्-इत्येतत् निष्कासयन्तु ।

en: Change PIN
sa: पिन परिवर्तयन्तु

en: Change the passcode set on the SIM.
sa: सिम इत्यत्र सेट् कृतं पासकोड् परिवर्तयन्तु ।

en: Unlock SIM
sa: सिम अनलॉक करू

en: Attempts left: %1
sa: प्रयत्नाः अवशिष्टाः: %1

en: Enter PIN
sa: पिन प्रविष्टं कुर्वन्तु

en: Change SIM PIN
sa: सिम पिन परिवर्तयन्तु

en: PINs don't match!
sa: पिनः न मेलति!

en: PINs must be between 4 and 8 digits!
sa: पिन ४ तः ८ अङ्कानां मध्ये भवितुमर्हति!

en: Current PIN
sa: वर्तमान पिन

en: New PIN
sa: नवीन पिन

en: Confirm PIN
sa: पिन पुष्टि करें

en: Remove SIM PIN
sa: SIM PIN निष्कासयन्तु

en: Add SIM PIN
sa: सिम पिन योजयन्तु

en: This SIM slot is empty, a SIM card needs to be inserted in order for it to be used.
sa: इदं सिम-स्लॉट् रिक्तम् अस्ति, तस्य उपयोगाय सिम-कार्डं प्रविष्टव्यम् ।

en: Data Roaming
sa: डाटा रोमिंग

en: Allow your device to use networks other than your carrier.
sa: भवतः यन्त्रं भवतः वाहकात् परं जालपुटानां उपयोगं कर्तुं अनुमन्यताम् ।

en: Modify APNs
sa: एपीएन परिवर्तनं कुर्वन्तु

en: Configure access point names for your carrier.
sa: स्वस्य वाहकस्य कृते अभिगमबिन्दुनामानि विन्यस्यताम् ।

en: Networks
sa: संजालम्

en: Select a network operator.
sa: एकं संजालसञ्चालकं चिनोतु।

en: Modify SIM lock settings.
sa: सिम लॉक् सेटिंग्स् परिवर्तयन्तु।

en: View the details of the modem this SIM is connected to.
sa: अयं सिमः यस्मिन् मोडेम् इत्यनेन सह सम्बद्धः अस्ति तस्य विवरणं पश्यन्तु ।

en: SIM Details
sa: सिम विवरण

en: IMSI
sa: इम्सि

en: EID
sa: ईआईडी

en: Operator Code (modem)
sa: संचालक कोड (modem) 1.1.

en: Operator Name (modem)
sa: संचालकस्य नाम (modem) .

en: Operator Code (provided by SIM)
sa: संचालकसङ्केतः (सिमद्वारा प्रदत्तः)

en: Operator Name (provided by SIM)
sa: संचालकस्य नाम (सिमद्वारा प्रदत्तम्)

en: SIM ID
sa: सिम आईडी

en: Emergency Numbers
sa: आपत्कालीन संख्या
