plasma-mobile - en to sa translation catalogue (16 entries)

en: System Information
sa: प्रणाली सूचना

[ctx: @action:button]
en: Copy
sa: प्रतिलिपि

en: Operating System
sa: संचालन प्रणाली

en: Webpage
sa: जालपुटम्

[ctx: @title:group]
en: Software
sa: तन्त्रांश

en: KDE Plasma Version
sa: KDE प्लाज्मा संस्करणम्

en: KDE Frameworks Version
sa: KDE Frameworks संस्करणम्

en: Qt Version
sa: Qt संस्करणम्

en: Kernel Version
sa: कर्नेल् संस्करणम्

en: OS Type
sa: ओएस प्रकार

[ctx: @label %1 is the CPU bit width (e.g. 32 or 64)]
en: %1-bit
sa: %1-बिट्

[ctx: @title:group]
en: Hardware
sa: हार्डवेयर

en: Processor | Processors
sa[0]: संसाधकः
sa[1]: संसाधकाः

en: Memory
sa: स्मृति

[ctx: @label %1 is the formatted amount of system memory (e.g. 7,7 GiB)]
en: %1 of RAM
sa: %1 RAM इत्यस्य

[ctx: Unknown amount of RAM]
en: Unknown
sa: अज्ञात
