plasma-mobile - en to sv translation catalogue (32 entries)

en: Shell
sv: Hölje

en: General
sv: Allmänt

en: Shell Vibrations
sv: Höljets vibrationer

en: Animations
sv: Animeringar

en: If this is off, animations will be reduced as much as possible.
sv: Om det är av, reduceras animeringar så mycket som möjligt.

en: Navigation Panel
sv: Navigeringspanel

en: Gesture-only Mode
sv: Bara gester

en: Whether to hide the navigation panel.
sv: Om navigeringspanelen ska döljas.

en: Task Switcher
sv: Aktivitetsbyte

en: Show Application Previews
sv: Visa förhandsgranskningar av program

en: Turning this off may help improve performance.
sv: Att stänga av det kan hjälpa till att förbättra prestanda.

en: Action Drawer
sv: Åtgärdslåda

en: Quick Settings
sv: Snabbinställningar

[ctx: Pinned action drawer mode]
en: Pinned Mode
sv: Uppsatt funktion

[ctx: Expanded action drawer mode]
en: Expanded Mode
sv: Expanderad funktion

en: Top Left Drawer Mode
sv: Funktion för övre vänstra lådan

en: Mode when opening from the top left.
sv: Funktion vid öppna från uppe till vänster.

en: Top Right Drawer Mode
sv: Funktion för övre högra lådan

en: Mode when opening from the top right.
sv: Funktion vid öppna från uppe till höger.

en: Customize the order of quick settings in the pull-down panel.
sv: Anpassa ordningen för snabbinställningarna i kombinationspanelen.

en: Whether to have vibrations enabled in the shell.
sv: Om höljet ska ha vibrationer aktiverade.

en: Vibration Intensity
sv: Vibrationsintensitet

en: How intense shell vibrations should be.
sv: Hur intensiva höljets vibrationer ska vara.

[ctx: Low intensity]
en: Low
sv: Låg

[ctx: Medium intensity]
en: Medium
sv: Normal

[ctx: High intensity]
en: High
sv: Hög

en: Vibration Duration
sv: Vibrationslängd

en: How long shell vibrations should be.
sv: Hur långa ska höljets vibrationer vara.

[ctx: Long duration]
en: Long
sv: Lång

[ctx: Medium duration]
en: Medium
sv: Normal

[ctx: Short duration]
en: Short
sv: Kort

en: Keyboard vibrations are controlled separately in the keyboard settings module.
sv: Tangentbordsvibrationer styrs separat i inställningsmodulen för tangentbordet.
