plasma-mobile - en to sv translation catalogue (41 entries)

en: Opens the initial start wizard without modifying configuration
sv: Öppnar startguiden utan att ändra inställningen

en: © 2024 KDE Community
sv: © 2024 KDE-gemenskapen

en: Edit APN
sv: Redigera APN

en: Name
sv: Namn

en: Username
sv: Användarnamn

en: Password
sv: Lösenord

en: Network type
sv: Nätverkstyp

en: Only 4G
sv: Bara 4G

en: Only 3G
sv: Bara 3G

en: Only 2G
sv: Bara 2G

en: Any
sv: Vilket som helst

en: Cellular
sv: Mobil

en: Please configure your APN below for mobile data, further information will be available with your carrier.
sv: Ställ in APN nedan för mobildata, mer information finnas tillgänglig hos din operatör.

en: You are connected to the mobile network.
sv: Du är ansluten till mobilnätverket.

en: Please insert a SIM card into your device.
sv: Sätt i ett SIM-kort i apparaten.

en: Your device does not have a modem available.
sv: Apparaten har inget tillgängligt modem.

en: Mobile Data
sv: Mobildata

en: Edit
sv: Redigera

en: Delete
sv: Ta bort

en: Add APN
sv: Lägg till APN

en: Complete!
sv: Färdig!

en: Your device is now ready. <br /><br />Enjoy <b>%1</b>!
sv: Apparaten är nu redo.<br /><br />Njut av <b>%1</b>!

en: Before we get started…
sv: Innan vi kommer igång …

en: Adjust the screen brightness to be comfortable for the installation process.
sv: Justera skärmens ljusstyrka så att den är bekväm för installationsprocessen.

en: Adjust the size of elements on the screen.
sv: Justera storleken på elementen på skärmen.

en: Display Scaling
sv: Skärmskalning

en: Dark Theme
sv: Mörkt tema

en: Time and Date
sv: Tid och datum

en: Select your time zone and preferred time format.
sv: Välj din tidszon och önskat tidsformat.

en: 24-Hour Format
sv: 24-timmarsformat

en: Invalid input.
sv: Ogiltig inmatning.

en: Connect to
sv: Anslut till

en: Network
sv: Nätverk

en: Connect to a WiFi network for network access.
sv: Anslut till ett WIFI-nätverk för nätverksåtkomst.

en: Password…
sv: Lösenord…

en: Welcome to<br/><b>Plasma Mobile</b>
sv: Välkommen till <br/><b>Plasma Mobil</b>

en: Powered by<br/><b>%1</b>
sv: Drivs av <br/><b>%1</b>

en: Next
sv: Nästa

en: Initial Start
sv: Första start

en: Back
sv: Tillbaka

en: Finish
sv: Slutför
