plasma-settings - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Languages
sv: Språk

en: Apply
sv: Verkställ

en: On-Screen Keyboard
sv: Tangentbord på skärmen

en: Type anything here…
sv: Skriv något här…

[ctx: @title:group]
en: Feedback
sv: Återmatning

en: Sound
sv: Ljud

en: Whether to emit a sound on keypress.
sv: Om ett ljud ska avges vid tangentnedtryckning eller inte.

en: Whether to vibrate on keypress.
sv: Om vibration ska ske vid tangentnedtryckning eller inte

[ctx: @title:group]
en: Text Correction
sv: Textkorrigering

en: Check spelling of entered text
sv: Kontrollera stavning av inmatad text

en: Capitalize the first letter of each sentence
sv: Ändra första bokstaven till stor bokstav för varje mening

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
sv: Komplettera nuvarande ord med första förslaget vid tryck på mellanslag

en: Suggest potential words in word ribbon
sv: Föreslå möjliga ord i ordbandet

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
sv: Infoga en punkt vid dubbla tryck på mellanslag

en: Configure Languages
sv: Anpassa språk
