plasma-settings - en to sv translation catalogue (103 entries)

en: Unable to change NTP settings
sv: Kan inte ändra NTP-inställningar

en: Unable to set current time
sv: Kan inte ställa in aktuell tid

en: Unable to set timezone
sv: Kan inte ställa in tidszon

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Addis Ababa
sv: Addis Abeba

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Algiers
sv: Alger

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Aqtau
sv: Aqtaw

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Asuncion
sv: Asunçion

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Athens
sv: Aten

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Atyrau
sv: Atyraw

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Azores
sv: Azorerna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Baghdad
sv: Bagdad

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia Banderas
sv: Bahía de Banderas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahia
sv: Bahía

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bahrain
sv: Bahrein

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Belgrade
sv: Belgrad

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bogota
sv: Bogotá

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Brussels
sv: Bryssel

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Bucharest
sv: Bukarest

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cairo
sv: Kairo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Canary
sv: Kanarieöarna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cape Verde
sv: Kap Verde

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Chita
sv: Tjita

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Christmas
sv: Julön

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Cocos
sv: Kokosöarna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Comoro
sv: Komorerna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Copenhagen
sv: Köpenhamn

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Damascus
sv: Damaskus

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Danmarkshavn
sv: Danmarkshamn

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Dhaka
sv: Dacca

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Easter
sv: Påskön

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Faroe
sv: Färöarna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Godthab
sv: Godthåb

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Havana
sv: Havanna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Helsinki
sv: Helsingfors

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hong Kong
sv: Hongkong

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Hovd
sv: Chovd

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kamchatka
sv: Kamtjatka

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kathmandu
sv: Katmandu

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khandyga
sv: Chandyga

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Khartoum
sv: Kartum

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Kyiv
sv: Kiev

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Krasnoyarsk
sv: Krasnojarsk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lisbon
sv: Lissabon

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Lower Princes
sv: Lower Prince's

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Luxembourg
sv: Luxemburg

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Macau
sv: Macao

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Maldives
sv: Maldiverna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Marquesas
sv: Marqueserna

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Moscow
sv: Moskva

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Muscat
sv: Muskat

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Noumea
sv: Nouméa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Novokuznetsk
sv: Novokusnetsk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Nuuk
sv: Godthåb

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Phnom Penh
sv: Pnom Pen

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Prague
sv: Prag

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Qostanay
sv: Qostanaj

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rio Gallegos
sv: Río Gallegos

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Riyadh
sv: Riyad

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Rome
sv: Rom

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sakhalin
sv: Sachalin

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sao Paulo
sv: São Paulo

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Sao Tome
sv: São Tomé

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Seoul
sv: Söul

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: South Georgia
sv: Sydgeorgien

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Barthelemy
sv: Saint-Barthélemy

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Helena
sv: Saint Helena

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Johns
sv: Saint Johns

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Kitts
sv: Saint Kitts

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Lucia
sv: Saint Lucia

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Thomas
sv: Saint Thomas

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: St Vincent
sv: Saint Vincent

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Tehran
sv: Teheran

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulaanbaatar
sv: Ulan Bator

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Ulyanovsk
sv: Uljanovsk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vatican
sv: Vatikanstaten

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Vienna
sv: Wien

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Warsaw
sv: Warszawa

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yakutsk
sv: Jakutsk

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yekaterinburg
sv: Jekaterinburg

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Yerevan
sv: Jerevan

[ctx: This is a city associated with particular time zone]
en: Zurich
sv: Zürich

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Africa
sv: Afrika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: America
sv: Amerika

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Antarctica
sv: Antarktis

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Asia
sv: Asien

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Atlantic
sv: Atlanten

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Australia
sv: Australien

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Europe
sv: Europa

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Indian
sv: Indien

[ctx: This is a continent/area associated with a particular timezone]
en: Pacific
sv: Stilla havet

en: Display
sv: Visning

en: 24-Hour Format
sv: 24-timmarsformat

en: Whether to use a 24-hour format for clocks.
sv: Om ett 24-timmarsformat ska användas för klockor eller inte.

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Time and Date
sv: Tid och datum

en: Automatic Time Synchronization
sv: Automatisk tidssynkronisering

en: Whether to set the time automatically.
sv: Om tiden ska ställas in automatiskt eller inte.

en: System Time
sv: Systemtid

en: System Date
sv: Systemdatum

[ctx: @title:window]
en: Pick Timezone
sv: Välj tidszon

en: Pick System Time
sv: Välj systemtid

en: AM
sv: FM

en: PM
sv: EM
