plasma-mobile - en to sv translation catalogue (63 entries)

en: Open with %1
sv: Öppna med %1

en: Open with…
sv: Öppna med…

en: Open Containing Folder
sv: Öppna katalog med innehåll

en: &Copy
sv: &Kopiera

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
sv: Kopiera plats

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Clear All Notifications
sv: Rensa alla underrättelser

en: On
sv: På

en: Off
sv: Av

en: SIM Locked
sv: SIM-kort låst

en: Output Devices
sv: Utenheter

en: Input Devices
sv: Inenheter

en: Playback Streams
sv: Uppspelningsströmmar

en: Recording Streams
sv: Inspelningsströmmar

en: Device name not found
sv: Enhetsnamn hittades inte

en: Show additional options for %1
sv: Visa ytterligare alternativ för %1

[ctx: volume percentage]
en: %1%
sv: %1 %

[ctx: only used for sizing, should be widest possible string]
en: 100%
sv: 100 %

en: Notification Sounds
sv: Underrättelseljud

en: Stream name not found
sv: Strömnamn hittades inte

en: Unmute
sv: Tysta inte

en: Mute
sv: Tysta

en: configure audio streams
sv: anpassa ljudströmmar

en: Open audio settings
sv: Öppna ljudinställningar

en: %1%
sv: %1 %

[ctx: @info:placeholder]
en: Search…
sv: Sök…

en: No media playing
sv: Inga media spelar

en: Previous track
sv: Föregående spår

en: Play or Pause media
sv: Spela eller pausa media

en: Next track
sv: Nästa spår

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
sv: Kopiera länkadress

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
sv: Kopiera

[ctx: @action:inmenu]
en: Select All
sv: Markera alla

[ctx: Reply to message]
en: Reply
sv: Svara

[ctx: How many bytes have been copied]
en: %2 of %1
sv: %2 av %1

[ctx: How many files have been copied]
en: %2 of %1 file | %2 of %1 files
sv[0]: %2 av %1 fil
sv[1]: %2 av %1 filer

[ctx: How many dirs have been copied]
en: %2 of %1 folder | %2 of %1 folders
sv[0]: %2 av %1 katalog
sv[1]: %2 av %1 kataloger

[ctx: How many items (that includes files and dirs) have been copied]
en: %2 of %1 item | %2 of %1 items
sv[0]: %2 av %1 objekt
sv[1]: %2 av %1 objekt

en: %1 file | %1 files
sv[0]: %1 fil
sv[1]: %1 filer

en: %1 folder | %1 folders
sv[0]: %1 katalog
sv[1]: %1 kataloger

en: %1 item | %1 items
sv[0]: %1 objekt
sv[1]: %1 objekt

[ctx: Percentage of a job]
en: %1%
sv: %1 %

[ctx: Hides/expands item details]
en: Details
sv: Information

[ctx: Pause running job]
en: Pause
sv: Paus

[ctx: Cancel running job]
en: Cancel
sv: Avbryt

en: More Options…
sv: Fler alternativ...

en: Open
sv: Öppna

[ctx: Text field placeholder]
en: Type a reply…
sv: Skriv ett svar...

[ctx: @action:button]
en: Send
sv: Skicka

[ctx: Job name, e.g. Copying is paused]
en: %1 (Paused)
sv: %1 (paus)

[ctx: Job name, e.g. Copying has failed]
en: %1 (Failed)
sv: %1 (misslyckades)

en: Job Failed
sv: Jobb misslyckades

[ctx: Job name, e.g. Copying has finished]
en: %1 (Finished)
sv: %1 (klart)

en: Job Finished
sv: Jobb klart

en: now
sv: nu

[ctx: Notification was added minutes ago, keep short]
en: %1m ago
sv: för %1 m sedan

[ctx: seconds remaining, keep short]
en: %1 s remaining
sv: %1 s återstår

[ctx: minutes remaining, keep short]
en: %1m remaining
sv: %1 m återstår

[ctx: hours remaining, keep short]
en: %1h remaining
sv: %1 t återstår

en: Notification service not available
sv: Underrättelsetjänst ej tillgänglig

[ctx: Vendor and product name]
en: Notifications are currently provided by '%1 %2'
sv: Underrättelser tillhandahålls för närvarande av '%1 %2'

en: Show Fewer
sv: Visa färre

[ctx: Expand to show n more notifications]
en: Show %1 More
sv: Visa %1 fler
