plasma-mobile - en to sv translation catalogue (50 entries)

en: Folder
sv: Katalog

[ctx: @info:placeholder]
en: Search applications…
sv: Sök efter program…

en: General
sv: Allmänt

en: This widget was not found.
sv: Komponenten hittades inte.

en: Configure…
sv: Anpassa…

en: Options
sv: Alternativ

en: Widget Options
sv: Komponentalternativ

en: Remove widget
sv: Ta bort komponent

en: Configure widget
sv: Anpassa komponent

en: Remove
sv: Ta bort

en: Release to configure, drag to move
sv: Släpp för att anpassa, dra för att flytta

en: Confirm Folder Deletion
sv: Bekräfta katalogborttagning

en: Are you sure you want to delete this folder?
sv: Är du säker på att du vill ta bort katalogen?

en: Widgets
sv: Grafiska komponenter

[ctx: @action:button The word 'new' refers to widgets]
en: Get New Widgets…
sv: Hämta nya grafiska komponenter…

[ctx: @action:button]
en: Get New Widgets…
sv: Hämta nya grafiska komponenter…

en: Icons
sv: Ikoner

en: Application
sv: Program

en: Number of rows
sv: Antal rader

en: Number of columns
sv: Antal kolumner

en: Size of icons on homescreen
sv: Storlek på hemskärmens ikoner

en: The rows and columns will swap depending on the screen rotation.
sv: Raderna och kolumnerna byter plats beroende på skärmrotation.

en: Homescreen
sv: Hemskärm

en: Show labels on homescreen
sv: Visa beteckningar på hemskärm

en: Show labels in favorites bar
sv: Visa beteckningar på favoritraden

en: Lock layout
sv: Lås layout

en: Page transition effect
sv: Sidövergångseffekt

en: Slide
sv: Glid

en: Cube
sv: Kub

en: Fade
sv: Tona

en: Stack
sv: Stapla

en: Double tap to lock device
sv: Dubbeltryck för att låsa apparaten

en: Favorites Bar
sv: Favoritrad

en: Show background
sv: Visa bakgrund

[ctx: @title:group settings group]
en: Wallpaper
sv: Skrivbordsunderlägg

en: Wallpaper blur effect
sv: Suddighetseffekt för skrivbordsunderlägg

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: None
sv: Ingen

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: Simple
sv: Enkel

[ctx: Wallpaper blur effect]
en: Full
sv: Fullständig

en: Export layout
sv: Exportera layout

en: Import layout
sv: Importera layout

en: Export layout to
sv: Exportera layout till

en: Import layout from
sv: Importera layout från

en: Export Status
sv: Exportstatus

en: Failed to export to %1
sv: Misslyckades exportera till %1

en: Homescreen layout exported successfully to %1
sv: Hemskärmens layout exporterad med lyckad resultat till %1

en: Confirm Import
sv: Bekräfta import

en: This will overwrite your existing homescreen layout!
sv: Det här skriver över hemskärmens befintliga layout.

en: Wallpapers
sv: Skrivbordsunderlägg

en: Settings
sv: Inställningar
