plasma-mobile - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Copy to Clipboard
tr: Panoya Kopyala

en: View Error Details…
tr: Hata Ayrıntılarını Görüntüle…

en: Open %1
tr: Aç: %1

[ctx: The title of the applet configuration window]
en: Configure %1
tr: Yapılandır: %1

en: Wallpaper
tr: Duvar Kâğıdı

en: Change Homescreen
tr: Ana Ekranı Değiştir

en: Select Homescreen
tr: Ana Ekran Seç

en: Change homescreen to %1?
tr: Ana ekran %1 olarak değiştirilsin mi?

en: Your current homescreen's settings are saved, and will be restored if you switch back.
tr: Geçerli ana ekran ayarlarınız kaydedildi ve yeniden geçerseniz geri yüklenecekler.

en: Wallpaper Plugin
tr: Duvar Kâğıdı Eklentisi

en: The wallpaper plugin to use.
tr: Kullanılacak duvar kâğıdı eklentisi.

en: Wallpaper Plugins
tr: Duvar Kâğıdı Eklentileri

en: Get New Plugins…
tr: Yeni Eklentiler Al…

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
tr: Sistem yöneticisi tarafından yerleşim değişiklikleri kısıtlandı

en: Enter PIN
tr: PIN’i Girin

en: Wrong PIN
tr: Yanlış PIN

en: Panel Focus Indicator
tr: Panel Odağı Belirteci
