plasma-settings - en to vi translation catalogue (14 entries)

en: Languages
vi: Ngôn ngữ

en: Apply
vi: Áp dụng

en: On-Screen Keyboard
vi: Bàn phím trên màn hình

en: Type anything here…
vi: Gõ vào đây...

en: Sound
vi: Âm thanh

en: Whether to emit a sound on keypress.
vi: Có phát tiếng khi ấn phím không.

en: Vibration
vi: Rung

en: Whether to vibrate on keypress.
vi: Có rung khi ấn phím không.

en: Check spelling of entered text
vi: Kiểm tra đánh vần của văn bản được nhập

en: Capitalize the first letter of each sentence
vi: Viết hoa chữ cái đầu mỗi câu

en: Complete current word with first suggestion when hitting space
vi: Khi ấn nút cách, hoàn tất từ hiện tại bằng gợi ý đầu tiên

en: Suggest potential words in word ribbon
vi: Gợi ý các từ tiềm năng trong dải từ

en: Insert a full-stop when space is pressed twice
vi: Chèn dấu chấm hết câu khi nút cách được ấn hai lần

en: Configure Languages
vi: Cấu hình ngôn ngữ
