plasma-nano - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Open %1
it: Apri %1

en: Layout changes have been restricted by the system administrator
it: Le modifiche della disposizione sono state limitate dall'amministratore del sistema

en: Layout:
it: Disposizione:

en: Wallpaper Type:
it: Tipo di sfondo:

en: Get New Plugins…
it: Ottieni nuove estensioni...

en: Layout changes must be applied before other changes can be made
it: Le modifiche alla disposizione devono essere applicate prima che ne possano essere apportate delle altre

en: Apply now
it: Applica adesso

en: Wallpaper
it: Sfondo

en: Customize...
it: Personalizza...

en: Widgets
it: Oggetti
