plasma-nm - en to ar translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton)
en: Advanced
ar: متقدّم

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
ar: عامّ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gatewayLabel)
en: Gateway:
ar: البوّابة:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, gateway)
en: SSLVPN server IP or name.
ar: عنوان الإنترنت أو اسم خادم SSLVPN.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Authentication
ar: الاستيثاق

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: User name:
ar: اسم المستخدم:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, username)
en: Set the name used for authenticating the local system to the peer to <name>.
ar: عيِّن الاسم المستخدم لاستيثاق النظام المحلي إلى النظير إلى <name>.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ar: كلمة السر:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (PasswordField, password)
en: Password passed to SSLVPN when prompted for it.
ar: كلمة السر المرور إلى SSLVPN عندما يُطلب منه ذلك.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, caCertLabel)
en: CA Certificate:
ar: شهادة المرجع المصدق (CA):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userCertLabel)
en: User Certificate:
ar: شهادة المستخدِم:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, userKeyLabel)
en: User Key:
ar: مفتاح المستخدم:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, otp)
en: Use a One-Time Password
ar: استخدم كلمة سر لمرة واحدة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tfa)
en: 2FA
ar: الاستيثاق الثنائي

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, realmLabel)
en: Realm:
ar: المجال:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Security
ar: الأمن

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedCertLabel)
en: Trusted certificate:
ar: شهادة موثوقة:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelOtp)
en: One Time Password
ar: كلمة سر لمرة واحدة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, otpLabel)
en: Token:
ar: الرّمز:
